دریافت دیه از کارفرما

 حبیب الله کاظمی: سلام! من در شرکت کار می‌کردم به عنوان سرپرست ! از ارتفاع افتادم تو استخر قیر ۶ متر مرجان!  اورژانس و آتش نشانی به بیمارستان منتقل می کردند. کف پا پاشنه آیپاد جفتشون خورد شدن پول گرفت که رفتیم اصفهان بیمارستان سعدی بستری شدیم. عمل کردند دو تا پا 8 تا 9 تا تا پلاتین گذاشتند. یه سه ماه اول استعلاجی زدند. دوباره استعلاجی زدند یک سه ماه در نامه‌ای که به پزشک قانونی دادند نوشتند که پاها از پاشنه ها خورده شده است. عمل آرتروز دارد و کار کردن سخت است با پاها می خوام ببینم دیه به این تعلق میگیرد یا نه ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که قطعاً به چنین موردی دیه تعلق میگیرد. بستگی به این دارد که در محل کارتان کارفرما داشته اید یا نه!  اگر کارفرما دارید برایشان بیمه مسئولیت دارد می توانید مستقیماً به بیمه مسئولیت ایشان مراجعه کرده و درخواست دیه کنیم و از آن دیه بالای ۸۰ درصد به شما تعلق می‌گیرد. اما اگر ایشان بیمه مسئولیت ندارد تنها راهی که دارد این است که اندیشه شکایت کنیم و بعد از مراجعه به کلانتری و دادسرا بررسی کارشناس اداره کار که چند درصد شما مقصر هستید و چند درصد کارفرما مقصر است و نهایتاً تعیین دیه توسط دادگاه کارفرما موظف است که شما را پرداخت نماید. البته توجه داشته باشید حتی اگر کارفرما بیمه مسئولیت داشته باشد و شما بخواهید از او شکایت کنید که توسط دادگاه تعیین می‌شود و توسط بیمه مسئولیت پرداخت میشود مبلغ دیه که توسط خود بیمه مسئولیت پرداخت میشود. از مبلغی که توسط با رای دادگاه و توسط بیمه مسئولیت پرداخت می‌شوند بسیار کمتر است بنابراین در صورتی که بتوانید اگر از کانال پزشکی قانونی اقدام کنید بهتر است .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر