دریافت دیه از کارفرما

 حبیب الله کاظمی: سلام! من در شرکت کار می‌کردم به عنوان سرپرست ! از ارتفاع افتادم تو استخر قیر ۶ متر مرجان!  اورژانس و آتش نشانی به بیمارستان منتقل می کردند. کف پا پاشنه آیپاد جفتشون خورد شدن پول گرفت که رفتیم اصفهان بیمارستان سعدی بستری شدیم. عمل کردند دو تا پا 8 تا 9 تا تا پلاتین گذاشتند. یه سه ماه اول استعلاجی زدند. دوباره استعلاجی زدند یک سه ماه در نامه‌ای که به پزشک قانونی دادند نوشتند که پاها از پاشنه ها خورده شده است. عمل آرتروز دارد و کار کردن سخت است با پاها می خوام ببینم دیه به این تعلق میگیرد یا نه ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که قطعاً به چنین موردی دیه تعلق میگیرد. بستگی به این دارد که در محل کارتان کارفرما داشته اید یا نه!  اگر کارفرما دارید برایشان بیمه مسئولیت دارد می توانید مستقیماً به بیمه مسئولیت ایشان مراجعه کرده و درخواست دیه کنیم و از آن دیه بالای ۸۰ درصد به شما تعلق می‌گیرد. اما اگر ایشان بیمه مسئولیت ندارد تنها راهی که دارد این است که اندیشه شکایت کنیم و بعد از مراجعه به کلانتری و دادسرا بررسی کارشناس اداره کار که چند درصد شما مقصر هستید و چند درصد کارفرما مقصر است و نهایتاً تعیین دیه توسط دادگاه کارفرما موظف است که شما را پرداخت نماید. البته توجه داشته باشید حتی اگر کارفرما بیمه مسئولیت داشته باشد و شما بخواهید از او شکایت کنید که توسط دادگاه تعیین می‌شود و توسط بیمه مسئولیت پرداخت میشود مبلغ دیه که توسط خود بیمه مسئولیت پرداخت میشود. از مبلغی که توسط با رای دادگاه و توسط بیمه مسئولیت پرداخت می‌شوند بسیار کمتر است بنابراین در صورتی که بتوانید اگر از کانال پزشکی قانونی اقدام کنید بهتر است .


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر