بازنشستگی زودهنگام کارگر سنگ بری

 اکبر: سلام  بنده 19 سال برای یک کارفرما البته در دو کارخانه سنگبری کار کردم.  یعنی از سال ۱۳۸۱تا الان۱۴۰۰که سه سال آن بیمه بیکاری بوده از ۹۵ تا  ۹۸ سال گذشته درخواست سختی کار دادم .حالا که جواب اومده کارفرمام فرمها را از من گرفت و پاره کرد. بنده از طریق اداره کار شکایت کردم وعلاوه بر درخواست پیگیری برای سختی کارم درخواست سنوات و حق وحقوق قانونی این ۱۷سال هم دادم ولی بدبختانه سال ۹۵که درخواست بیمه بیکاری کردم کارفرمایم من رو فریب داد و فرمهای دریافت حق و حقوق را توی خود اداره کار از من امضا گرفت. لطف کنید بنده را راهنمایی کنید ازتون ممنونم؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که این که در اداره کار شما امضا داده که حقوقتان را گرفته اید زیاد اهمیتی ندارد. ایشان باید مدارکی ارائه کند که حقوق شما را پرداخت کرده است و شما می توانید مجددا بابت موارد فوق شکایت کنیم. بابت سختی کارتان هم می‌توانید پیگیری نموده و را به تامین اجتماعی ارجاع کنید تا تامین اجتماعی خودش پیگیر حق بیمه مربوطه باشد. البته تامین اجتماعی معمولاً خودش پیگیری نمی کند و آن پروژه های می‌دهند که ببرید و کارفرما امضا کند و در مجموع کار ساده‌ای نیست و احتمالاً شکایت به دیوان عدالت اداری هم خواهد کشید. اگر در این زمینه نیاز به مشاور و وکیل دارید و در خدمت شما خواهیم بود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر