چگونگی محاسبه حقوق ازکارافتادگی جزیی تامین اجتماعی

 رضا: سلام آقای نصر! خسته نباشید! چند سوال در مورد کار افتادگی تامین اجتماعی داشتم:

1- بنده 64 درصد کار افتاده حادثه کار شدم و پرونده من قرار است 2 هفته دیگر به شعبه فرستاده شود.حالا میخواهم بدانم با11سال سابقه و 64 درصد ازکارافتادگی چقدر حقوق به من تعلق میگیرد.در ضمن دستمزد دوسال آخر بیمه پردازی من حدود 2/659/000 تومان می باشد..(حدودی هم بگوید ممنون)؟ 

2- تاریخ تحقق کار افتادگی من مربوط به فروردین سال 97 می باشد و تا الان حدود(44)ماه میشود.حالا حقوق سال 97 من را با 8سال سابقه محاسبه می کنند.چون من در سال 97 هشت سال سابقه بیمه پردازی داشته ام وسال98 نه سال بیمه پردازی .کلا روندش چگونه است و آیا حقوق (44)ماه را بصورت یکجا واریز میکنند؟ 

3- اگر بنده 18 ماه خدمت سربازی را بصورت نقدی و یکجا پرداخت کنم چقدر طول میکشد که به سابقه بیمه پردازی من اضافه شود و اگر قبل از فرستادن پرونده کار افتادگی کمیسیون به شعبه من این 18ماه خدمت سربازی را اضافه کنم در حقوق کار افتادگی من لحاظ میشود..ممنون بابت.وقتی که میگذارید. و به سوالات جواب می دهید.خسته نباشید؟

در پاسخ به سوال اول تان باید بگویم که حدود ۶۵۰ هزار تومان به شما داده می شود چون شما از کار افتاده کلی نشده اید و با از کار افتادگی جزئی سنوات تان ضربدر دستمزد  یک روز تان در دو سال آخر می‌شود و ضربدر ۶۴ درصد می‌شود و اگر کمتر از حداقل حقوق باشد تا آن مقدار افزایش پیدا نمی‌کند با ضربی که من انجام دادم حقوقتان در این حد می شود. در پاسخ به سوال دوم   و سوم باید بگویم که سابقه تان هر چقدر بیشتر باشد در حقیقت تاثیر بیشتری دارد و حق بیمه  سربازی را اضافه کنید بیشتر می‌شود و این یک سال هم در محاسبات حقوق حساب می شود م، چرا که آن را  یکدفعه واریز نمی کنند و در چندین قسمت پرداخت می‌شود. البته اگر استراحت پزشکی داشته باشید در ایامی که حادثه دیده اید تاریخ تحقق از کار افتادگی تان از بعد از استراحت پزشکی محاسبه می شود و  تاریخ حادثه محاسبه نمی شود یعنی اگر در  سال های ۹۷.۹۸ از استراحت پزشکی تامین اجتماعی استفاده کرده باشید و کمک هزینه بیماری گرفته باشید از تاریخ آخرین روزی که پول استراحت را گرفته باشید و تمام شده است به شما پرداخت می شود.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر