درخواست ازکارافتادگی به علت بیماری سرطان به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

 سلام ! من پدرم ۶۲ سال سن دارد که حدود ۴ سال و یک ماه بود از طریق مرغداری خودمون به عنوان کارگر تو لیست بیمه برایش بیمه رد می شد. سال قبل با علائم بهم ریختگی اعصاب به پزشک مراجعه کردیم. حدود چند ماه درگیر دکتر اعصاب بودیم که به صورت اتفاقی متوجه شدیم سرطان مری دارد.  یک باره حدود ۳۰ کیلو وزن کم کرد . شیمی درمانی شد و بعد هم جراحی شد و بعد جراحی گفتند خدا رو شکر سرطانش کنترل شده و دیگه باید هر سه ماه و شش ماه تحت نظر باشه ولی متاسفانه چون جراحی سنگین بود بعد از گذشت یک سال حالش خوب نیست . هم مشکل اعصاب داره که تحت نظر قرص میخوره هم از لحاظ گوارشی به مشکل خورده!  نهایتا کمیسیون بدوی از کار افتادگی ادامه بیمه و برگشت به کار را تایید کردند و با این وضع جسمی روحی اصلا نمیتونه کار کنه! به نظر میاد کمیسیون های تامین اجتماعی بیشتر طرف تامین اجتماعی است و به بهانه اینکه شاید موقع استخدام بیماری داشته و این قبیل حرفها!  در صورتیکه سرطان موردی نیست که چهار سال به خاطر اینکه بیمه اش کنیم به دکتر مراجعه نکرده باشیم.  لطفا میشه راهنمایی بفرمایید؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم وقتی شما ۴ سال سابقه دارید و پدرتان احتمالاً در ۵۸ سالگی بیمه شده است کلان یک حالت منفی در کمیسیون پزشکی به وجود می‌آیند البته قانون از کار افتادگی چه به علت بیماری و چه به علت حادثه ارتباطی به سابقه بیمه ندارد و در هر شرایطی در صورتی که حداقل یکسال سابقه بیمه وجود داشته باشد امکان دریافت رای از کار افتادگی کلی وجود دارد ولی واقعیت این است که افرادی که در سن بالا بیمه میشود و سابقه بیمه شان نیز کم است معمولاً احتمال اینکه از کار افتادگی کلیه شان تایید شود درصد پایین تری دارد و یا اینکه از کار افتادگی شان مربوط به دوران قبل از بیمه پردازی محاسبه می شود .

توجه داشته باشید که بنده رای شما را نمی دانم و نمی دانم که آیا از کار افتاده کلی نشدید یا اینکه برای ادامه درمان گرفته اید و یا اینکه از کار افتادگی تان مربوط به دوران قبل از بیمه پردازی تان است. بنابراین دقیقاً نمی توانم بگویم چگونه مشکل باید حل شود اما با فرض اینکه رای شما ادامه درمان بوده باشد و یا اینکه رای عدم از کار افتادگی کلی داشته باشید به نظر من کمی صبر کنید و ادامه درمان بدهید و مجددا بعد از یک سال یا حتی بیشتر درخواست از کار افتادگی مجدد دهید. مطمئنا اگر بیماری ادامه داشته باشد و مشکل حل نشود رای کمیسیون پزشکی متناسب با تشدید بیماری پدر شما تغییر خواهد کرد و این حق شماست که در دوره‌های زمانی مشخص برای ازکارافتادگی اقدام کنید و شعب تامین اجتماعی و اداره کمیسیونهای پزشکی تامین اجتماعی بابت این موضوع جلوی شما را نخواهند گرفت.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر