فرانشیز مراکز ملکی تامین اجتماعی برای بخش های سرپایی و بستری چقدراست؟

 سلام! 
بنده 35 سال سن دارم
. هیچ جا مشغول به کار نیستم و تازه می خواهم یک کسب و کار مجازی برای خودم راه اندازی کنم. 
هیچ نوع سابقه بیمه تامین اجتماعی ندارم . البته قبلا تحت تکفل پدرم بیمه تامین اجتماعی داشتم. 
بعد از پایان خدمت سربازی فقط بیمه سلامت ایرانیان داشتم. 
بنده چند سوال از شما داشتم:  

سوال اولم این است که آیا برای بیمه مشاغل آزاد باید پروانه کسب داشته باشیم؟. چون من جایی شاغل نیستم؟! 

سوال دومم این است که اگر بیمه مشاغل آزاد 12 درصدی بشوم و سرانه درمان را هم پرداخت کنم آنگاه در بخش خدمات درمانی تفاوتی با بیمه های دیگر دارد یا نه؟ 

و سوال آخرم هم این است که آیا بعدا می توانیم نوع بیمه خودم را تغییر بدم مثلا 12 درصد را به 18 درصد تغییر بدهم و یا اصلا بیمه اختیاری بشم؟ بسیار بایت وقت و حوصله ای که میگذارید سپاس گزارم. در ضمن مجرد هستم؟ 

در پاسخ به سوال اول شما باید بگویم که نه نیازی نیست که پروانه کسب که داشته باشید . در پاسخ به سوال دوم شما باید بگویم که بیمه حرف و مشاغل آزاد در همه انواع آن اگر در مراکز غیر تامین اجتماعی بستری و یا سرپایی مداوا شوید تفاوتی با دیگر بیمه‌های تأمین اجتماعی ندارد اما اگر در مراکز ملکی تامین اجتماعی بستری شوید ۱۰ درصد فرانشیز باید پرداخت کنید و اگر به صورت سرپایی در مراکز ملکی تامین اجتماعی مداوا شوید باید ۳۰ درصد فرانشیز پرداخت کنید . در مورد سوال آخر شما می توانید بعداً بیمه تان را به ۱۸ درصد یا ۱۴ درصد تغییر دهید و یا اینکه بیمه اختیاری بشوید و هیچ مشکلی در این زمینه نخواهد داشت.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر