درخواست ازکارافتادگی براساس بخشنامه 19.1

 سلام خسته نباشید ! بنده ۱۵ سال سابقه بیمه رانندگان تامین اجتماعی دارم . مادرزاد یک کلیه دارم . الان پنج ساله دیسک کمر شدید گرفتم . دکترها گفتند باید دیسک عمل بشه ولی به خاطره تک کلیه بودن نمی توانم عمل کنم . در کمیسیون بدوی چهل درصد رای دادند. می گویند چون مشکل کلیه قبل از بیمه پردازی بوده من الان خونه نشینم . با دوتا بچه اگه راهی داره بی زحمت راهنمایی ام کنید ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بابت دیسک کمر نمی توانید از کار افتاده کلی شوید و بابت کلیه چون مشکل کلیه تان قبل از بیمه پردازی بوده است درصد ازکارافتادگی آن به شما تعلق نمی گیرد . بهتر است درخواست از کار افتادگی بر اساس بخشنامه ۱۹.۱ بدهید تا با توجه به آن تمامی آسیب‌های آن در نظر گرفته شود و ربطی به قبل و یا بعد از بیمه پردازی ندارد. توجه داشته باشید که در صورتیکه که از کار افتاده کلی شوید که به احتمال زیاد می‌شوید متناسب با ۱۵ سال سابقه تان مستمری بازنشستگی می‌گیرید. به نظر من این بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر