جریمه کارفرما براساس ماده 66 قانون تامین اجتماعی

 سلام ! من یک شرکت عمرانی دارم که در سال ۹۹ در یکی از پروژه ها ۳ نفر فوتی داشتم . دو نفر کارگر خودم و یک نفر راننده بیل مکانیکی که پیمانکار من بود . حالا حکم دادگاه با ۸۰ درصد تقصیر من اومده است. ۱ نفرشون بیمه داشته ولی خیلی کم و دونفرشون اصلا بیمه نداشتند.  سوالم این است که به خانواده فوتی ها ماده ۶۶ تامین اجتماعی تعلق میگیره یا نه ‌ باتشکر از شما ؟

برای هر کدام از آنها که مستمری بازنشستگی یعنی مستمری فوت تعلق بگیرد احتمال زیاد ماده ۶۶ تعلق می‌گیرد یعنی ماده ۶۶ بررسی می‌کند که شما چقدر مقصر بوده اید و متناسب با تقصیرتان توسط تامین اجتماعی جریمه می شوید . اگر آن دو نفری هم که بیمه نداشتند بتوانند از طریقی برای خودشان حق بیمه اثبات کنند و بتوانند مستمری بگیرند باز هم پای شما گیر است . خیلی در این زمینه دقت کنید ممکن است هزینه های زیادی به شما تحمیل شود. 


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر