شکایت از کارفرما بابت حقوق و عیدی و مزایا

 باسلام! 
بنده از ۷ ٫ ۱۰ ٫ ۹۸  الی ۲۶ ٫ ۱۲ ٫ ۹۸ و باز از ۳۰ ٫ ۱ ٫ ۹۹ الی ۲۷ ٫ ۶ ٫ ۱۴۰۰ در کارگاه آقای بکار مشغول بودم و بی دلیل قانونی اخراجم کرد و علیرغم مراجعات مکرر علاوه بر وقت کشی با وعده وعید از برگشتم بکار ممانعت و از پرداخت مزد معوقه و بیمه وسایرمزایای بنده امتناع کرده است. 
تنها دریافتی من مزد روزانه بود(نقدی) برای یک روز از ۸٫۳۰ تا ۱۹ و شش روز کار درهفته و مزد اضافه کاری و مزایایی نمی‌پرداخت. 
سال ۹۸ روزی ۴۰۰هزارریال و۳۲ روز گفت نیا و گفت دوره آزمایشی بود و مزایا و بیمه من را نپرداخت .
( از ۴ ماه قبل هر دفعه می رفتم کمکش بدون مزد). 
ازسال۹۹ مزد روزانه لیست بیمه را بدون مزایا و بعد از کسر بیمه می‌پرداخت (۱۰%) و عیدی و مزایایی نپرداخته است .
سال ۱۴۰۰ بعد از ۵ ماه تعویق مزد ایام عید را حساب نکرد و مزد ۲۳ روز آخر و بیمه دوماه را نپرداخته است. 
از ۹ الی ۱۱ مرداد در استراحت پزشکی بودم وبا اینکه آقای اطلاع داشت دهم مرداد به بازرس بیمه عمدا گفته ترک کارکرده و ۲ ، ۳ ماه مانع فهمیدن من شد . 
پرداخت بیمه تیر به بعد غیر روال همیشه برای اعتبار دفترچه یا با وعده وعید و اتلاف وقت 
دادخوست‌‌ اول مواردی‌ اشتباه وجای آدرس کارفرما از من را نوشته بود . 

و با مراجعه به اتاق ۱۲۰ گفتند پرونده نقص داشته و به دلیل ندیدن آن و تعیین روز جلسه باید انصراف‌ بدهی وباز دادخواست بنویسید و اشکالی ندارد 
و به علت عدم آگاهی و مشکلات شکایتم عقب افتاد. 
مدارکم بیمه سال ۹۹ تا آخر تیر ۱۴۰۰ و بازرسی در مرداد و آبان سال۹۹ و بازرسی ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ که ترک کارزده وتلفن که بهم دیگه زده ایم ۱۰ سال سابقه بیمه
۷ مهر بیمه بیکاری نوشتم ۱۱ مهر پیام رفع نقص اومد علت بیکاری را ننوشتم و هنوز ارسال نکردم. 
یکم آبان دادخواست اول و ۲ آذر انصراف دادم و ۳ آذر دادخواست نوشتم ولی ارسال نشده بود 
(بعد بیماری چیزسنگین نمی توانستم جابجا کنم و گفت شاگرد باید بیارم ومزد تورا ندارم بدم ولی دلیل اصلی اخراج من بخاطر مشکلی بود که از عید با برادر و دختر برادرش داشتم و منجر به شکایت من و دخترم از آنها در ۸ مرداد شد . گزارش پلیس و پرونده دارم باعث بیماری من هم شدند) . از قبل عید فقط من شاگردش بودم و بعد من یه افغانی آورده بود (نامه عدم نمیده) 
۵۸ ساله . 
لطفا اگه ممکنه محبت کنید امشب برای نوشتن دادخواست راهنمایی کنید و دلیل اخراج و برای بیمه بیکاری برگشت بکار چی بنویسم یا بگویید چه کار کنم بهتره با تشکر ؟ 

با سلام و خسته نباشید مشکلاتی باعث دیرشدن دادخواستم شده ، میدونم همه گرفتارند ولی اگه میشه بگید این دادخواست را بفرستم بعد لایحه بنویسم یا همین دادخواست اصلاح باید بشه ببخشید مزاحم شدم ولی تواین وضعیت اقتصادی بیکاری سخته ؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که به نظر من اگر درخواست بازگشت به کار ندهید بهتر است .بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که هر مشکلی که دارید را جز به جز بنویسید مثلا بیمه از چه ماهی با چه ماهی پرداخت نشده است ؟ حقوق از چه ماهی با چه ماهی پرداخت نشده است ؟  عیدی و سنوات و بن خواربار و حق مسکن و حق اولاد از چه ماهی پرداخت نشده است و مدارکتان را اسکن کنید و ضمیمه پرونده تان کنید . مدارکی مانند پرینت حساب یا دیگر مدارکی که دارید .  به نظر من اگر یک وکیل بگیرید بهتر است که ارزشش را دارد و هزینه بالایی هم نمی‌شود.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر