شکایت از کارفرمای ساختمانی بابت دیه و بیمه بیکاری

 سلام خسته نباشید ! با عرض پوزش ! بنده  به کار آرماتوربندی  روی یک ساختمان بودم . در حین کار در طبقه ایی که حفاظ نداشته و هیچ گونه نرده و... جوشکاری نشده بود بنا به مجبوریت کارم  در لبه بالکن مشغول بودم که با کتف  سقوط کرده و لنگ شکسته و کتف؟! همچنین آمبولانس  آمد و منو به اورژانس برد و  پلیس هم آمد گزارش نوشت و من بیمه تامین اجتماعی ندارم ولی ساختمان بیمه حوادث بوده است . کاری به دیه ندارم . آیا  این 9 ماه بیکاری من  را  کارفرما باید پرداخت کند یا خیر ؟ و آیا طول درمان تعلق میگیرد یا خیر ؟ با تشکر؟

چیزی به نام بیمه بیکاری به شما تعلق نمیگیرد . کلاً دو مورد به شما تعلق می‌گیرد یکی کمک هزینه ایام بیماری که توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و یکی دیه که باید توسط کارفرما پرداخت شود و شما از ایشان باید شکایت کنید. بابت کمک هزینه ایاب بیماری باید شما بابت حادثه به تامین اجتماعی مراجعه کنید و درخواست بیمه کارگران ساختمانی کنید. مراحل آن کمی طولانی است و ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد اما اگر تایید شود بابت حادثه پیش آمده استراحت پزشکی به شما تعلق می‌گیرد . بابت دیه هم به نظر من بهتر است از کارفرما شکایت کنید چون مبلغ آن مبلغ مناسبی است.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر