شکایت از کارفرمای ساختمانی بابت دیه و بیمه بیکاری

 سلام خسته نباشید ! با عرض پوزش ! بنده  به کار آرماتوربندی  روی یک ساختمان بودم . در حین کار در طبقه ایی که حفاظ نداشته و هیچ گونه نرده و... جوشکاری نشده بود بنا به مجبوریت کارم  در لبه بالکن مشغول بودم که با کتف  سقوط کرده و لنگ شکسته و کتف؟! همچنین آمبولانس  آمد و منو به اورژانس برد و  پلیس هم آمد گزارش نوشت و من بیمه تامین اجتماعی ندارم ولی ساختمان بیمه حوادث بوده است . کاری به دیه ندارم . آیا  این 9 ماه بیکاری من  را  کارفرما باید پرداخت کند یا خیر ؟ و آیا طول درمان تعلق میگیرد یا خیر ؟ با تشکر؟

چیزی به نام بیمه بیکاری به شما تعلق نمیگیرد . کلاً دو مورد به شما تعلق می‌گیرد یکی کمک هزینه ایام بیماری که توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و یکی دیه که باید توسط کارفرما پرداخت شود و شما از ایشان باید شکایت کنید. بابت کمک هزینه ایاب بیماری باید شما بابت حادثه به تامین اجتماعی مراجعه کنید و درخواست بیمه کارگران ساختمانی کنید. مراحل آن کمی طولانی است و ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد اما اگر تایید شود بابت حادثه پیش آمده استراحت پزشکی به شما تعلق می‌گیرد . بابت دیه هم به نظر من بهتر است از کارفرما شکایت کنید چون مبلغ آن مبلغ مناسبی است.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر