شکایت برای دریافت دیه از کارفرما

 با سلام ! من در شهرک صنعتی نگهبان هستم و با موتور شرکت در حال گشت زنی بودم . خوردم زمین پایم از زانو دو جا شکست . موتور بیمه نداشت  و من گواهینامه ندارم .  بیمه رد نکرده  بودند.  بعد بیمه را کردند  و بعد ۵ ماه استراحت رفتم سرکار و من می توانم شکایت کنم . پایم ۹۰ درجه تا می شود ؟! اگر میشه وکالتم به عهده بگیرند ؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بستگی دارد بخواهید دیه بگیرید یا از بیمه تامین اجتماعی غرامت بگیرید ؟ اگر غرامت بخواهید بگیرید باید حق بیمه تان رد شده باشد و احتمالاً تامین اجتماعی ایراد می گیرد چون بیمه تان را یک دفعه رد کرده اید . بابت دیه اگر بخواهید از کارفرما شکایت کنید احتمال دارد به نتیجه نرسید چون که کارفرما میتواند بگوید که گواهینامه نداشته اید و چرا بدون گواهینامه رانندگی کرده‌اید . اگر بخواهید از تامین اجتماعی غرامت بگیرید . باید گزارش حادثه ناشی از کار داشته باشید و در روز حادثه یا چند روز بعد از آن  کارشناس اداره  کار بازرسی کرده باشد و در سه روز بعد از حادثه به تامین اجتماعی هم اطلاع داده باشید . وکالت در این زمینه بسیار سخت است مگر اینکه مدارک مناسبی داشته باشید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر