کارفرما با پیمانکار تسویه حساب نمی کند ؟!

 با سلام ! وقت بخیر ! یک سوال بابت مفاصا داشتم . امکانش هست راهنمایی بفرمایید ممنون ؟ بنده فروغی هستم .  مفاصا حساب بیمه را گرفته ام اما به دليل اين که کارفرما بعد از گذشت هشت ماه هنوز تسویه مبلغ قرارداد را انجام نمی‌دهد . حالا من نمیدانم که الان عدم پرداخت و تسویه بیمه برای من  جریمه دیرکرد دارد یا نه ؟ دوم اینکه من بعد از کلی پيگيري بابت تسویه حساب با کارفرما ایشان از پرداخت الباقی حساب امروز و فردا می‌کنند . اگر کارمان به مراجع قانونی بکشد چه مدت زمان می‌کشد تا ما به حقمان برسیم ؟

با سلام . نه شما مقصر نیستید. کارفرما مقصر است ولی بهتر است این موضوع را به شعبه بیمه اطلاع دهید تا خودشان مسئله را با کارفرما حل کنند حتماً این موضوع را به قسمت درآمد شعبه بیمه ای که مفاصاحساب از آنجا که گرفته اید اطلاع دهید . اگر بابت شکایت از کارفرما کارتان به مراجع قانونی بکشد نمی‌تواند دقیقاً نظر دارد چون که هر شعبه دادگستری و شعبه دادسرا بستگی به تعداد مراجعینی که دارد  و بستگی به قاضی دارد و وابستگی به پرونده دارد و بستگی به جواب دادن کارفرما به لایحه دادخواست شما دارد . بنابراین با دقت نمی‌توان گفت که چقدر طول میکشد معمولاً بین ۳ ماه تا ۶ ماه ممکن است طول بکشد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر