عدم پرداخت حق شیفت و اضافه کار در محل کار

 با سلام ! خسته نباشید ! من ۱۰ سال به عنوان ‌کارمند قراردادی و دو سال به عنوان رسمی نگهبان هستم ولی هیچ حق شیفت ، اضافه کار  دریافت نمیکنم . دانشگاه فنی اراک مَشغول هستم . سپاس فراوان ؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که حق شیفت و اضافه کار را در حکم نمی‌زنند اما اگر به صورت شیفتی کار کنید حق شیفت صبح و بعد از ظهر و شب به شما تعلق می‌گیرد . اضافه کار بسیاری از ارگانها قسمتی به صورت فیزیکی و قسمتی به صورت تشویقی هست . در مورد تشویقی نمیدونم وضعیت دانشگاه شما چگونه است اما اگر اضافه کار حضوری وجود داشته باشد یعنی بیشتر از ساعت کار در طول هفته کار کنید باید اضافه کار آن را بگیرید. مرجع شکایت شما تقریباً وجود ندارد یعنی شما به اداره کار نمی توانید شکایت کنید و تنها راه تان دیوان عدالت اداری است که به نظر من به صلاح نیست چنین کاری انجام دهید.  سعی کنید با مذاکره مشکل را حل کنید و اگر به شما حق شیفت اضافه کار را ندادند محل کارتان را در زیر مجموعه وزارت علوم عوض کنید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر