آیا با 6 ماه سابقه می توان بیمه بیکاری گرفت؟

 با سلام و وقت بخیر! من در یک شرکت خصوصی مرداد پارسال مشغول به کار شدم ولی از آذر ماه برای من بیمه رد شد. اواسط خرداد ماه شرکت تعدیل نیرو کرد و من و چند نفر دیگر از کار اخراج شدیم. الان میخواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم. شرطش اینه که تا سی روز خبر بدیم ولی هنوز بیمه اردیبهشت من رد نشده و همیشه شرکت تا آخر ماه بعد رد می‌کنه! من با ماه اردیبهشت میشه شش ماه بیمه و اینکه شرکت گفته خرداد ماه رو رد نمیکنن بیمه برامون. الان من باید چیکار کنم؟  سی روز میشه سی خرداد که من هنوز شش ماه کامل او سوابق بیمه ام نیست ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که تفاوت خاصی نمیکند. شما باید یک سال سابقه داشته باشید. هر چند قانون برای دریافت بیمه بیکاری می گوید 6 ماه باید سابقه داشته باشید اما طبق توافقنامه‌ای که وزارت کار با تامین اجتماعی انجام داد حداقل قرارداد را یک ساله کرد تا کارگر تنها در صورتی که بعد از پایان قرارداد یکساله بیکار شود مقرری بیمه بیکاری بگیرد. کلا فرقی نمی کند شما ۶ ماه سابقه داشته باشید یا 7 ماه تامین اجتماعی کمتر از یک سال سابقه بیمه بیکاری نمی دهد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر