آیا با 6 ماه سابقه می توان بیمه بیکاری گرفت؟

 با سلام و وقت بخیر! من در یک شرکت خصوصی مرداد پارسال مشغول به کار شدم ولی از آذر ماه برای من بیمه رد شد. اواسط خرداد ماه شرکت تعدیل نیرو کرد و من و چند نفر دیگر از کار اخراج شدیم. الان میخواهم از بیمه بیکاری استفاده کنم. شرطش اینه که تا سی روز خبر بدیم ولی هنوز بیمه اردیبهشت من رد نشده و همیشه شرکت تا آخر ماه بعد رد می‌کنه! من با ماه اردیبهشت میشه شش ماه بیمه و اینکه شرکت گفته خرداد ماه رو رد نمیکنن بیمه برامون. الان من باید چیکار کنم؟  سی روز میشه سی خرداد که من هنوز شش ماه کامل او سوابق بیمه ام نیست ؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که تفاوت خاصی نمیکند. شما باید یک سال سابقه داشته باشید. هر چند قانون برای دریافت بیمه بیکاری می گوید 6 ماه باید سابقه داشته باشید اما طبق توافقنامه‌ای که وزارت کار با تامین اجتماعی انجام داد حداقل قرارداد را یک ساله کرد تا کارگر تنها در صورتی که بعد از پایان قرارداد یکساله بیکار شود مقرری بیمه بیکاری بگیرد. کلا فرقی نمی کند شما ۶ ماه سابقه داشته باشید یا 7 ماه تامین اجتماعی کمتر از یک سال سابقه بیمه بیکاری نمی دهد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر