درخواست بیمه بیکاری برای فرد زندانی شده

 سلام وقتتون بخیر ! میخواستم بدانم به شخص زندانی، بیمه بیکاری تعلق میگیرد؟ اگر تعلق میگیرد لطفا مراحل اداریش را بفرمایید ؟ الان تقریبا یک سال است که شخص مذکور به جرم قتل عمد زندان است . ۲۶ ساله مجرد و حدودا سه سال بیمه داشته است . میخواستم ببینم راهی هست که برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنیم یا نه؟ پیشاپیش ممنون از راهنمایی‌تون ؟ 

به فردی که زندانی شده است بیمه بیکاری تعلق میگیرد . اگر برای کارفرما کار می کرده است و کارفرما برای ایشان حق بیمه پرداخت می کردند بیمه بیکاری به ایشان تعلق می گیرد . البته باید بعد از بیکار شدن در فاصله یک ماهه به اداره کار درخواست می دادند و احتمالاً بزرگترین مانع همین است . ولی شاید با توجه به شرایط، تامین اجتماعی یا اداره کاری موضوع را قبول کند و یا اینکه بتوان با توجه به شرایط به دیوان عدالت اداری شکایت کرد و بیمه بیکاری را گرفت اما قانونا کسی که به علت بیماری زندانی شده و از کار بیکار شده است می‌توان برای خانواده‌اش بیمه بیکاری درخواست نمود.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر