اعتراض به رای دیه اعلامی از دادگاه

 سلام وقتتون بخیر خسته نباشید! ببخشید کاشی کار ساختمان من که باهاش قرارداد به صورت کار متری دارم سر کار من دچار سانحه شدند و شکستگی پیدا کردند و شکایت کرد. در مرحله اول کارشناس اداره کار گفتند که شامل قانون کار نمیشه و رابطه کارگری کارفرمایی برقرار نیست. در مرحله بعد که اعتراض داده بود خارج از قانون کار بررسی شد و ۴۰درصد من به عنوان مالک ساختمان مقصر شناخته شدم و ناظر هم ۲۰درصد و کاشی کار ۴۰درصد. ساختمان من متاسفانه در آن برهه زمانی بیمه نداشت .  ۳۰درصد دیه از پزشک قانونی آورده است. آیا می توانید کمکم کنید؟ خیلی ازتون ممنونم ؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بهتر است به این رای اعتراض کنید و بگویید که قراردادتان به صورت قرارداد پیمانکاری بوده است و ایشان می توانست خودش یا کارگرانش در محل کار حضور پیدا کنند و اگر نقص ایمنی در سیستم موجود بوده است باید خوددشان اعلام می‌کردند تا عیب برطرف شود و چیزی را اعلام نکردند. البته معمولا وضعیت به گونه‌ای شده است که در مراجع قضایی غیر قانون کار وقتی کارگر بابت دیه شکایت می‌کند معمولاً رای مثبت را به او می‌دهند و لزوما قوانین مدنی و قانون کار و قوانین قضایی تبعیت نمی‌کند و عمدتاً جانب کارگر را در این زمینه می گیرند. احتمال اینکه رای تغییر کند سخت ممکن است درصد آن کمی کاهش یابد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر