اعتراض به رای دیه اعلامی از دادگاه

 سلام وقتتون بخیر خسته نباشید! ببخشید کاشی کار ساختمان من که باهاش قرارداد به صورت کار متری دارم سر کار من دچار سانحه شدند و شکستگی پیدا کردند و شکایت کرد. در مرحله اول کارشناس اداره کار گفتند که شامل قانون کار نمیشه و رابطه کارگری کارفرمایی برقرار نیست. در مرحله بعد که اعتراض داده بود خارج از قانون کار بررسی شد و ۴۰درصد من به عنوان مالک ساختمان مقصر شناخته شدم و ناظر هم ۲۰درصد و کاشی کار ۴۰درصد. ساختمان من متاسفانه در آن برهه زمانی بیمه نداشت .  ۳۰درصد دیه از پزشک قانونی آورده است. آیا می توانید کمکم کنید؟ خیلی ازتون ممنونم ؟ 

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که بهتر است به این رای اعتراض کنید و بگویید که قراردادتان به صورت قرارداد پیمانکاری بوده است و ایشان می توانست خودش یا کارگرانش در محل کار حضور پیدا کنند و اگر نقص ایمنی در سیستم موجود بوده است باید خوددشان اعلام می‌کردند تا عیب برطرف شود و چیزی را اعلام نکردند. البته معمولا وضعیت به گونه‌ای شده است که در مراجع قضایی غیر قانون کار وقتی کارگر بابت دیه شکایت می‌کند معمولاً رای مثبت را به او می‌دهند و لزوما قوانین مدنی و قانون کار و قوانین قضایی تبعیت نمی‌کند و عمدتاً جانب کارگر را در این زمینه می گیرند. احتمال اینکه رای تغییر کند سخت ممکن است درصد آن کمی کاهش یابد.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر