درخواست ازکارافتادگی به علت بیماری اعصاب و روان براساس بخشنامه 19.1

 با عرض سلام ارادت! ببخشید خانمی 39 ساله هستم و 12 سال و پنج ماه بیمه تامین اجتماعی دارم. 8 سال در ارگان دولتی مشغول بکار بودم. متاسفانه به دلیل بیماری اعصاب و روان و غیبت اخراج شدم. بعد از آن تسویه نمودم و بیمه بیکاری 18 ماه دریافت کردم .اکنون مددجوی سازمان بهزیستی با درجه شدید معلولیت اعصاب و روان هستم و بیمه را بصورت مشاغل آزاد زنان خانه دار 14% پرداخت میکنم. ناگفته نماند که بنده از برج 11  پارسال 1400 تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتم و بیمه ام را بعد از پرداخت از بهزیستی به بنده برگردانده میشود.اکنون سوال بنده این است آیا امکانی برای بازنشستگی با این شرایط وجود دارد یا اینکه بتوانم از طریق مدارک پزشکی موجود که چندین بار در بیمارستانهای اعصاب و روان بستری بوده ام و بیماری ام اختلال دوقطبی و صعب العلاج تشخیص داده شده بتوانم بیمه ازکارافتادگی استفاده کنم. در ضمن بنده بیمه مشاغل آزاد با نرخ 18 % پرداخت می نمودم که به دلیل مشکلات اقتصادی آن را به 14% تغییر دادم که شامل ازکارافتادگی نمی شود ولی می توانم دوباره آن را به 18% برای استفاده از مزایای ازکارافتادگی تغییر دهم. همچنین بنده دو بار از تامین اجتماعی درخواست از کار افتادگی نمودم که جواب منفی بود و جواب این بود که بیماری بنده در زمان بیمه پردازی نبوده است .

آیا در زمان حال با این شرایط چه اقدامی موثر تر میباشد بنده بیمه مشاغل آزاد را تا کی ادامه دهم. برای بازنشستگی و بازنشستگی پیش از موعد برای این شرایط آیا راهی وجود دارد ضمن اینکه با توجه به قانون بهزیستی تا پنج سال امکان بازپرداخت بیمه فرد مددجو از طریق بهزیستی وجود دارد و بنده تا الان سه ماه از پنج سال را از سازمان بهزیستی دریافت کرده ام؟

بابت بیماری اعصاب و روان دیگر نمی توانید از کار افتاده شوید چون که رای کلی داده شده است که مربوط به دوران بیمه پردازی نبوده است .بنابراین یا باید بر اساس بخشنامه ۱۹.۱ اقدام کنید و یا اینکه بابت بیماری دیگری درخواست کنید بهتر است بابت بخشنامه ۱۹.۱ اقدام کنید ولی حقوقتان متناسب با سابقه تان پرداخت میشود .


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر