قطع بیمه بیکاری به علت سهام داشتن در شرکت

 درود بر شما! بنده از فروردین ۱۴۰۱ اقدام به دریافت بیمه بیکاری کردم. موافقت هم شد فروردین و اردیبهشت هم بیمه بیکاری رد شد و هم پرداختی بهم داشتند. دیروز که درمانگاه رفتم متوجه شدم بیمه من را قطع کردند(موردی که باید بدونید اینه که من در شرکت خواهرم سهام دارم -۵درصد سهام دارم -فقط سهامدارم ). امروز که به تامین اجتماعی مراجعه نمودم به خاطر ۵ درصد سهام بیمه بیکاری ام را قطع کردند. من فقط در شرکت خواهرم سهامدارم (۵درصد) . نکته مهم اینه که من طی این سالها اصلا برای شرکت خواهر کار نمیکردم . بیمه من از شرکت هایی دیگری که کارمند آنجا بودم رد میشد. لطفا راهنمایی می فرماید چه کنم؟

تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است. البته کارشناسان شعبه معمولا می‌گویند که بروید سهام خودتان را از این شرکت حذف کنید و روزنامه رسمی شرکت را مجددا بیاورید که نام شما در آن شرکت نباشد ولی اگر این کار را هم انجام دهید باز هم تامین اجتماعی قبول نمی‌کند و می‌گوید چون در زمان درخواست بیمه بیکاری سهامدار بوده اید دیگر به شما بیمه بیکاری تعلق نمیگیرد. تجربه چنین فرایند هایی را داشته ام و با اطمینان می‌گویم تنها راهی که در این زمینه وجود دارد این است که به دیوان عدالت اداری شکایت کنید که نتیجه ۵۰۵۰ می‌باشد و ممکن است به نتیجه برسید و یا اینکه نرسید.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر