قطع بیمه بیکاری به علت سهام داشتن در شرکت

 درود بر شما! بنده از فروردین ۱۴۰۱ اقدام به دریافت بیمه بیکاری کردم. موافقت هم شد فروردین و اردیبهشت هم بیمه بیکاری رد شد و هم پرداختی بهم داشتند. دیروز که درمانگاه رفتم متوجه شدم بیمه من را قطع کردند(موردی که باید بدونید اینه که من در شرکت خواهرم سهام دارم -۵درصد سهام دارم -فقط سهامدارم ). امروز که به تامین اجتماعی مراجعه نمودم به خاطر ۵ درصد سهام بیمه بیکاری ام را قطع کردند. من فقط در شرکت خواهرم سهامدارم (۵درصد) . نکته مهم اینه که من طی این سالها اصلا برای شرکت خواهر کار نمیکردم . بیمه من از شرکت هایی دیگری که کارمند آنجا بودم رد میشد. لطفا راهنمایی می فرماید چه کنم؟

تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است. البته کارشناسان شعبه معمولا می‌گویند که بروید سهام خودتان را از این شرکت حذف کنید و روزنامه رسمی شرکت را مجددا بیاورید که نام شما در آن شرکت نباشد ولی اگر این کار را هم انجام دهید باز هم تامین اجتماعی قبول نمی‌کند و می‌گوید چون در زمان درخواست بیمه بیکاری سهامدار بوده اید دیگر به شما بیمه بیکاری تعلق نمیگیرد. تجربه چنین فرایند هایی را داشته ام و با اطمینان می‌گویم تنها راهی که در این زمینه وجود دارد این است که به دیوان عدالت اداری شکایت کنید که نتیجه ۵۰۵۰ می‌باشد و ممکن است به نتیجه برسید و یا اینکه نرسید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر