آیا به کارفرما سفته بدهم؟

 با سلام ! من در مزون کار میکنم. حقوقم ⅕ میلیون تومان است . قبل از شروع کارم که برای تست رفتم اونجا ، صاحب کارم بهم گفت که اولین حقوقمو به عنوان گرو می خواهد پیش خودش نگه داره وبهم گفت که سفته نمی خواهد بدی چون برات سخت میشه . اما بعد از یک ماه گفت باید سفته هم بیاری . بهش اعتراض کردم گفت با من چونه نزن کاری رو که گفتم بکن . بعدش یه سفته ده میلیونی بردم باز دبه در آورد گفت باید سفته سی میلیونی بیاری. تازه فهمیدم که چند نفر قبل از من به خاطر سفته اونجا رو ترک کردند و صاحب کارم ترسیده که منم مثل اونها برم و چون میخواسته منو نگه داره این کلک را جور کرده است . آیا من سفته سی میلیونی بهش بدم یا نه؟ لطفا راهنماییم کنید که چه کار کنم؟

به نظر من سفته ندهید ولی اگر سفته می دهید پشت سفته بنویسید که برای چه چیزی سفته می دهید مثلا برای حسن انجام کار چنین چیزی را بنویسید و حتماً در قرارداد کاری تان اگر وجود داشته باشد بنویسید و حتما برگه ای از ایشان بگیرید که سفته از شما گرفته است تا بعدا اگر بتوانید از ایشان شکایت کنید. حتماً در پشت صفحه علت ارائه سفته را نوشته و هر دو طرف مهر و امضا کند یا انگشت و امضا بزنند.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر