درخواست مهریه از منزل مسکونی همسر

 با سلام! دوتا سوال دارم از خدمتتون! 

۱- اگر خانمی ۲۰ سال و یا بالاتر کار کرده باشه و ۵۵ سال و یا بالاتر سن داشته باشه آیا امکان بازنشستگی با ۳۰ روز حقوق براش هست؟

۲- مادر من مهریه اش ۱۱۰ هزار تومان و سرپرست خانواده است به دلیل از کار افتادگی پدرم. پدرم دارایی فقط مقداری پول نقد داره نهایت ۵۰ میلیون و یک خانه. مادر من میتونه درخواست پرداخت مهریه بده و از خونه به جای مهریه سهم بگیره؟

در پاسخ سوال اول شما باید بگویم که بعد ایشان می‌تواند با ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه حقوق بازنشستگی حداقلی را معادل حقوق کامل بگیرد. اما در مورد سوال دوم ایشان می تواند درخواست مهریه دهد ولی قاضی شرایط را بررسی می‌کند و اگر فقط دارایی پدر شما یک خانه باشد معمولاً چنین کاری را انجام نمی‌دهد و امکان پرداخت مهریه از طریق سهم خانه نیست معمولا مبلغی ماهیانه به عنوان قسطی در نظر گرفته می شود .


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر