درخواست مهریه از منزل مسکونی همسر

 با سلام! دوتا سوال دارم از خدمتتون! 

۱- اگر خانمی ۲۰ سال و یا بالاتر کار کرده باشه و ۵۵ سال و یا بالاتر سن داشته باشه آیا امکان بازنشستگی با ۳۰ روز حقوق براش هست؟

۲- مادر من مهریه اش ۱۱۰ هزار تومان و سرپرست خانواده است به دلیل از کار افتادگی پدرم. پدرم دارایی فقط مقداری پول نقد داره نهایت ۵۰ میلیون و یک خانه. مادر من میتونه درخواست پرداخت مهریه بده و از خونه به جای مهریه سهم بگیره؟

در پاسخ سوال اول شما باید بگویم که بعد ایشان می‌تواند با ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه حقوق بازنشستگی حداقلی را معادل حقوق کامل بگیرد. اما در مورد سوال دوم ایشان می تواند درخواست مهریه دهد ولی قاضی شرایط را بررسی می‌کند و اگر فقط دارایی پدر شما یک خانه باشد معمولاً چنین کاری را انجام نمی‌دهد و امکان پرداخت مهریه از طریق سهم خانه نیست معمولا مبلغی ماهیانه به عنوان قسطی در نظر گرفته می شود .


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر