دیه سوختگی با روغن در سال 1401

 سلام وعرض ادب! ممنون از اینکه پیامهای من رو دیدید و مشاهده کردید؟ من پارسال در تاریخ ۸ تیر در محیط کار دچار برق گرفتگی و انفجار گاز روغن قرار گرفتم که به موجب این حادثه دچار ۵۰ درصد سوختگی در اندام تحتانی و فوقانی شدم .که پاها طبق عکسهای ارسالی خدمتتون سوختگی از نوع درجه سه و چندین عمل جراحی پیوند پوست داشتم و دستها تا مچ از سوختگی از نوع درجه دو بوده  و کل صورت از نوع درجه یک .تقریبا دو ماه  در بیمارستان و دوماه در منزل تحت درمان بودم .خواستم بدونم طبق توضیحاتی که دادم دیه من چه مبلغی میشود .

در ضمن توضیح هایی که خدمتتون عرض کردم شرکت به من میگه شکایت نکن و ما از طریق بیمه مسئولیت خسارت رو پرداخت میکنیم .آیا به نظر شما با نظر شرکت پیش برم یا از طریق مراجع قضایی حق و حقوق و خسارت دریافت کنم . ممنون و زنده وسلامت باشید؟

در پاسخ به سوال شما واقعا نمیتونم دقیق بگم چون باید مشخص کنید که چند درصد سوختگی درجه ۳ بوده و چند درصد سوختگی درجه ۲ بوده و چند درصد سوختگی درجه یک بوده است هر کدام از درصد ها مربوط به کدام قسمت بدن بوده است. حدوداً حدس میزنم  که ۱۰۰ درصد دیه داشته باشید یعنی معادل ۶۰۰ میلیون تومان. اما اینکه شما از طریق مراجع قضایی پیگیری باشی یا از طریق بیمه؟! معمولا بیمه های مسئولیت مدنی غرامت بسیار کمتری نسبت به دیه تعیین شده توسط مراجع قضایی و پزشکی قانونی می دهند بنابراین اگر مشکلی از نظر محل کار ندارید به نظر من شکایت کنید. اینگونه دیه بیشتری به شما تعلق می گیرد.


جدیدتر قدیمی تر