شکایت برای دریافت مستمری از تاریخ فوت مادر

 سلام! وقتتون بخیر! ببخشید من مادرم بازنشسته بیمه تامین اجتماعی بود و دو سال پیش فوت کرد. من دخترش هستم و از ۱۸ خرداد امسال درخواست دادم تا مستمری مادرم رو بگیرم. تایید شد و اولین حقوق ۲۱ تیر به حسابم اومد که یک میلیون و چهارصد حقوق ماهیانه بود و چهار میلیون و دویست هم تفاوت افزایش مستمری بود. اما امروز سه میلیون و پانصد از حسابم برداشت شد و زنگ زدم مسئول تامین اجتماعی گفتن سیستم اشتباه کرده و بجای اینکه از ۱۸ خرداد حساب کنه از اول امسال حساب کرده و واریز کرده ! میخواستم بدونم آیا ممکنه که سیستم اشتباه کنه؟ و حق برداشت از حسابم را دارند؟ و اینکه حقوق مادرم توی این دو سال ن باید واریز بشه؟

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که طبق قوانین، تامین اجتماعی از زمانی که درخواست بدهید حقوق را به حساب شما واریز خواهد کرد و اگر درخواست ندهید واریز نمی کند. البته این کار منطقی نیست و اگر به دیوان عدالت اداری شکایت کنید می توانید به نتیجه برسید.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر