شکایت از بیمه به دیوان عدالت اداری برای دریافت دیه

 سلام ! وقتتان بخیر ! من در سال ۹۶ تصادف کردم و به دلیل جراحت های وارده به من باید دیه بهم تعلق میگرفت . اما قبل از صدور رای قاضی پرونده،شرکت بیمه با پرداخت مبلغی از من رضایت گرفتند. با توجه به اینکه گرفتن رضایت از زیان دیده غیرقانونیست ،آیا امکان دریافت دیه وجود دارد؟چون قبل از تعیین مقدار دیه توسط قاضی بیمه گر رضایت گرفته ،کل مبلغ دیه اینجانب به نرخ دیه روز محاسبه میشود یا فقط درصدی که از مابقی مبلغی که بیمه گر پرداخت نکرده قابل وصول است؟ بیمه گر هیچ صحبتی از پرداخت دیه به این جانب نکرده و فقط به قاضی اطلاع داده که من گذشت کردم. ضمن اینکه میخواستم مبلغ حق‌الوکاله تقریبی گروه بیمه جو در مورد پرونده خودم را هم بدانم و در صورت توافق وکالت پرونده رو به شما واگذار کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید؟ 

در پاسخ به سوال شما ابتدا  نام و نام خانوادگی و شهر محل زندگیتان را اعلام نمایید. دریافت رضایت نامه امری مرسوم در شرکت‌های بیمه است ولی قانونی نیست. امکان دریافت دیه با شکایت از طریق دیوان عدالت اداری وجود دارد چون بیمه مرکزی در اینگونه موارد به شکایت اهمیتی نمیدهد. اگر دیه با رای دیوان عدالت اداری پرداخت شود مابقی دیه به نرخ روز حساب می شود.   حق الوکاله ما  ده میلیون تومان میشود که در پایان قراردارد از شما می گیریم. البته در ابتدا قرارداد می بندیم و بعد از نتیجه رسیدن هزینه مان را می‌گیریم. اگر خدای نکرده به نتیجه نرسیدیم هزینه ای نمی گیریم.


 در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق ازکارافتادگی 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر