پرداخت حق مسکن در زمان مرخصی استعلاجی بارداری بر عهده کیست؟

 ببخشید آیا قانونی هست که اشاره کنه هرچی تو حکم هست باید پرداخت بشه؟ حق مسکن در حکم اشاره شده و مبلغش که 1300000 هست ذکر شده است. در واقع شهرداری مدعی شده حق مسکن جزو مزایای رفاهی است و چون تو حکم نیست پس پرداخت نمی کنیم. آیا حق مسکن جزو مزایای رفاهی و چون مزایای رفاهی در حکم نیست پس می توانند حذف کنند؟ و شرایط و هزینه وکالت چطوری است؟ اما در صورتی که کارگری به‌ صورت نیمه‌ وقت یا پاره وقت در محل شرکت یا کارگاه کار کند و در طول یک ماه کمتر از ساعات تعیین ‌شده قانونی در محل کار حضور داشته باشد، مزایای رفاهی مانند حق مسکن که به او تعلق می‌گیرد؟ به نسبت روزهایی که کارگر در شرکت کار کرده است، محاسبه خواهد شد. ظاهرا به این مورد استناد می کنند و می گویند چون در دوران بارداری در اداره نبودند پس می توانیم حذف کنیم. آیا این استناد درست است؟ و می توانند پرداخت نکنند؟ 

طبق قانون کار حق اولاد، حق مسکن و بن خواروبار باید توسط کارفرما و مابقی باید توسط تامین اجتماعی پرداخت گردد. شهرداری یک نهاد عمومی غیر دولتی است. بنابراین صرفا مزایای رفاهی پرداخت نمی گردد. حق مسکن بنا بر تعریف جزء مزایای رفاهی نیست. این استناد اشتباه است و می توان آن را به موارد دیگری نیز تعمیم داد. تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است. 

ما اگر بخواهیم شکایت نامه تان را برای دیوان عدالت بنوسیم 3 میلیون تومان هزینه مان می شود. اگر بخواهیم پرونده را نیز پیگیری کنیم هزینه مان 10 میلیون تومان می شود.قرارداد می نویسیم و در پایان کار هزینه مان را می گیریم.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

حقوق ازکارافتادگی 1400

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر