آیا سابقه بالای 35 سال در تامین اجتماعی محاسبه می شود؟

 سلام روز بخیر! از محضر کارشناسان محترم سوالی در خصوص بازنشستگی داشتم که اگر امکان دارد، مطرح نمایم؟ بنده ۵۶ سال سن و ۳۵ سال سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی دارم (در دستگاه دولتی کارمند با کار تخصصی و ارشد و تابع ماده ۱۰۳ میباشم). دستگاه ترک کار بنده را ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ جهت بازنشستگی به بیمه اعلام نموده است. از ۳۵ سال خدمت مورد نظر، مدت ۵ سال سابقه کار سخت و زیان آور که تایید شده و ۴٪ مربوطه آن نیز بنا به درخواست اینجانب توسط شعبه مربوطه به نرخ روز محاسبه و توسط کارفرما در اسفند سال ۱۴۰۱ پرداخت گردیده است (به جهت اضافه نمودن ۲/۵ سال سابقه به ۳۵ سال سابقه موجود).  در اردیبهشت ۱۴۰۲ که قرار است حکم بازنشستگی اینجانب صادر گردد، بیمه می گوید که امکان لحاظ سابقه بالای ۳۵ وجود ندارد، لطفا راهنمایی فرمایید؟

بیمه درست می گوید. سابقه بالای 35 سال در تامین اجتماعی محاسبه نمی شود. قانون تامین اجتماعی است و نمی توان کاری کرد. از طریق دیوان عدالت اداری هم نمی توان شکایت کرد.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر