درخواست ازکارافتادگی به علت تعویض مفصل هیپ

 با سلام و احترام! به استحضار می رساند اینجانب … از مورخ ۱۳۸۴/۵/۱ لغایت ۱۴۰۱/۱/۳۱ نزد سازمان بسیج مستضعفین بصورت قراردادی خرید خدمت نیروی خدماتی مشغول به ارائه خدمت بوده ام و سوابق بیمه ای و سایر مدارک نیز دلالت بر اشتغال اینجانب داشته است.

در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۱۰ در حین کار به دلیل زمین خوردگی از ناحیه لگن هیپ چپ دچار شکستگی شده مورد عمل جراحی قرار گرفتم و پس از دو سال به علت عدم جوش خوردگی و آرتروز مفصل درخواست از کار افتادگی کامل نمودم. باتوجه به ینکه در کمیسیون پزشکی بدوی سازمان تامین اجتماعی آسیب وارده کمتر از ۶۶ درصد تشخیص داده شده بود از کار افتادگی کامل مورد موافقت قرار نگرفت و در کمیسیون تجدید نظر نیز رای قبلی تایید و با ادامه درمان و تعویض مفصل به استناد نظر پزشک‌ معالج موافقت و مقرر گردید پس از تعویض مفصل و اعلام خاتمه معالجات ، مجدداً درخواست رسیدگی در کمیسیون پزشکی جهت رای نهایی از کار افتادگی کامل تقاضا شود.

درتاریخ ۱۴۰۱/۳/۱۸ عمل جراحی نموده و تعویض مفصل هیپ چپ انجام و پس گذشت شش ماه تقاضای از کار افتادگی کامل از کمیسیون پزشکی نموده و در جلسه بدوی مورد موافقت قرار نگرفت و برای تجدید نظر یک روز دیرتر به دلیل اشتباه محاسباتی مراجعه اعتراض مورد قبول واقع نشد.اعلام نمودند چند ماه بعد با اخذ گواهی از پزشک معالج مبنی بر مشکل حرکتی مراجعه و تقاضای رسیدگی نمایید.

از طرفی سازمان بسیج مستضعفین از ادامه همکاری از تاریخ ۱۴۰۱/۲/۱ بدون اینکه وضعیت نهایی درمانی ام مشخص شود ممانعت نموده و از پرداخت حق بیمه خودداری کرده و از آنجائیکه اینجانب در محل کار دچار حادثه شده و تحت درمان می باشم و پرونده پزشکی در کمیسیون از کار افتادگی سازمان تامین اجتماعی فی الحال مطرح می باشد و طبق نظر کمیسیون پزشکی می بایستی اقدامات درمانی لازم ادامه داده شود و پس از تکمیل اقدامات درمانی و اعلام خاتمه معالجات ، رای نهایی صادر خواهد شد . شایان ذکر است به دلیل اینکه وقفه ای در خدمات درمانی ام پیش نیاید از تاریخ قطع پرداخت حق بیمه توسط سازمان بسیج مستضعفین ، شخصاً نسبت به پرداخت حق بیمه از طریق زنان خانه دار تاکنون اقدام نمودم . تقاضایم :

۱-الزام سازمان تامین اجتماعی به از کار افتادگی کامل.

۲- الزام سازمان بسیج مستضعفین نسبت به پرداخت حق و حقوق و غرامت نقص عضو. در خصوص پاداش پایان خدمت رای دیوان عدالت اداری اخذ گردیده است.با توجه موارد مطروحه امکان پیگیری و نتیجه گیری وجود دارد؟ با تشکر؟!

در پاسخ به سوال شما باید بگویم که تامین اجتماعی الزامی به از کار افتادگی کامل شما ندارد و کمیسیون پزشکی تخصصی ارتوپدی در این زمینه نظر می‌دهد. معمولا افرادی که تعویض مفصل هیپ انجام داده باشند اگر دچار عارضه شده باشند یا تعویض دو طرفه انجام داده باشند از کار افتاده کلی می شوند اما بابت سازمان بسیج مستضعفین باید در حق شما دیه پرداخت کند و پاداش پایان خدمت و البته این حق را نداشته است که بدون دلیل قانونی پایان کار شما را ثبت کند. اما غرامت نقص عضو توسط تامین اجتماعی پرداخت میشود. اگر مشکل شما شما به علت حادثه ناشی از کار بوده باشد وقتی رای عدم ازکارافتادگی گرفتید با توجه به اینکه احتمالاً درصدی هم گرفته اید به این معناست که شما به عنوان بیماری یا حادثه غیر ناشی از کار در کمیسیون پزشکی شرکت کرده اید و در نتیجه هر درصدی هم که بگیرید اگر کمتر از ۶۶ درصد باشد فایده‌ای برای شما نخواهد داشت در صورتی که اگر به عنوان حادثه شرکت می کردید در صورتی که بالاتر از ۱۰ درصد می‌گرفتید غرامت نقص عضو و در صورتی که بالای ۳۳% می‌گرفتید از کار افتادگی جزئی به شما تعلق میگرفت.

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر