درخواست ترک کار

 1- اگر به هر دلیلی نمی خواهید به کارتان ادامه دهید اینجوری نیست که دیگر سر کار نروید و تمام ! باید حقوق کارفرما هم در نظر گرفته شود . این موضوع قوائد خاص خودش را دارد و بهتر است به بهترین روش انجام گردد .

2- ابتدا این موضوع را به کارفرمایتان اطلاع دهید ، بعد به بقیه همکارانتان و نهایتا به همه کارمندان . به کارفرمای خود زمان دهید تا جانشین تان را پیدا کند . این زمان باید باید بین 2 هفته و 1 ماه باشد . برای ترک کار حتما باید یک نامه رسمی بنویسید : کوتاه ، محترمانه و واضح .

3- طبق قانون کار برای قراردادهای معین و یا کار معین هیچکدام از طرفین نمی توانند یک طرفه قرارداد را فسخ کند . در صورتیکه قرارداد یک طرفه فسخ گردد  طرف مقابل می تواند به هیات های تشخیص و حل اختلاف اداره کار شکایت کند .

4- دقت کنید که در محل کار زیاد غیبت نداشته باشید . در صورت ادعای کارفرما مبنی بر ترک کار شما حتی اگر مشکلی هم بوده است که نتوانسته اید سر کار حاضر شوید معمولا در هیات های تشخیص و حل اختلاف اداره کار حکم بر ترک کار شما زده می شود . البته هر چه تعداد روزهای غیبت بیشتر باشد احتمال این حکم بیشتر است .

5- در صورتیکه ترک کار صورت پذیرد اداره کار معمولا حکم به عدم پرداخت سنوات پایان سال می دهد . البته همین حکم هم بارها و به خصوص اخیرا در دیوان عدالت اداری رد شده است .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر