نوبت گرفتن از کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

 1- برای درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی گواهی پزشک مبنی بر ازکارافتادگی بیمه شده در دو مرحله ضروری است . در مرحله اول بر روی سرنسخه خود گواهی می کند و بیمه شده با مراجعه به شعب تامین اجتماعی درخواست ازکارافتادگی می دهد . در مرحله دوم بعد از تایید گواهی توسط شعبه فرم 3 برگی به بیمه شده داده می شود که این فرم ها نیز باید توسط پزشک مورد تائید قرار گیرد .

2- بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد با نرخ های 12 درصد و 14 درصد مجازه به درخواست ازکارافتادگی و شرکت در کمیسیون پزشکی نمی باشند . همچنین بیمه شدگانی که کل سابقه پرداخت حق بیمه آنها کمتر از 1 سال باشد نیز نمی توانند به کمیسیون پزشکی معرفی گردند (برای موارد غیر از حادثه ناشی از کار) .

3- در صورتی که بیمه شده در کمیسیون بدوی رای مورد انتظار را دریافت نکند می تواند با اعتراض به رای مربوطه به کمیسیون پزشکی تجدید نظر معرفی گردد . در کمیسیون پزشکی تجدید نظر پرونده برای بار دوم مورد بررسی قرار می گیرد .

4- کمیسیون پزشکی بدوی و تجدید نظر با کمیسیون های حرف و مشاغل آزاد و اختیاری تفاوت دارد . کمیسیون های حرف و مشاغل آزاد و اختیاری برای بررسی میزان ازکارافتادگی در بدو بیمه پردازی یا شروع بیمه پردازی بعد از تاخیر در پرداخت حق بیمه تشکیل می گردد و نظر این کمیسیون جزء مدارک لازم برای هر بیمه شده است در حالیکه کمیسیون های بدوی و تجدید نظر برای این منظور تشکیل می گردد که فرد ،  دیگر توانایی ادامه بیمه پردازی یا کار منتهی به بیمه پردازی را ندارد .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر