ارائه درخواست کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

 1- درصورتیکه کسی به علت بیماری یا حادثه نتواند به کار خود و لاجرم بیمه پردازی ادامه دهد میتواند برای ازکارافتادگی به شعب تامین اجتماعی درخواست دهد . شعب تامین اجتماعی بعد از بررسی این موضوع که درمان بیمه شده خاتمه پیدا کرده باشد بیمه شده را به کمیسیون پزشکی معرفی می کند . حداقل سوابق بیمه ای برای ارسال پرونده به کمیسیون برای بیماری های عادی ضروری است . در مورد حادثه هیچ شرط مربوط به سابقه بیمه ای وجود نخواهد داشت .

2- ما با 5 نوع رای به طور کلی در کمیسیون پزشکی مواجهیم :

الف- رای ازکارافتاده کلی که به معنای عدم توانایی کار بیمه شده به میزان 66 درصد است و در صورت تحقق شرایط بیمه ای ، بیمه شده مستمری حداقلی یا بیشتر را دریافت می کند .

ب- رای ازکارافتادگی جزئی که به معنای عدم توانائی کار بیمه شده با درصدی بین 33 تا 66 درصد است . بیمه شده ای که حادثه دیده باشد در این حالت مستحق دریافت مستمری جزئی است . این حقوق ممکن است به حداقل حقوق نرسد .

ج- رای نقص عضو مقطوع که به معنای عدم توانائی کار بین 10 تا 33 درصد است . در این حالت بیمه شده مستمری دریافت نمی کند و صرفا غرامتی دریافت می کند که مبلغ نسبتا مناسبی می باشد .

د- رای عدم ازکارافتاددگی که به معنای عدم توانائی کار کمتر از 66 درصد برای بیمه شدگانی است که به علت بیماری به کمیسیون پزشکی مراجعه می کنند . در این حالت هیچ مبلغ خاصی به بیمه شده تعلق نمی گیرد .

ه- رای ادامه درمان که به معنای ادامه درمان بیمه شده و مراجعه مجدد وی در مراحل بعدی است .

3- البته کمیسیون پزشکی وظایف دیگری نیز به عهده دارد . به عنوان مثال در مورد فرسایش جسمی و روحی افرادی که دارای مشاغل سخت و زیان آور هستند نظر می دهد ، در مورد تغییر نوع کار ، محل کار و ساعات کاری افراد رای می دهد . همچنین در مورد ازکارافتاده بودن بیمه شده در بدو بیمه پردازی و یا در زمان معافیت از خدمت سربازی نیز نظر می دهد.

4- فرزندان ، هسمر و پدر و مادر بیمه شده اصلی که شرایط سنی استفاده از خدمات تامین اجتماعی به واسطه پدر و یا مادر را نداشته باشند نیز باید برای بررسی میزان ازکارافتادگی به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی مراجعه کنند . در صورت تائید ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی انها نیز می توانند از مزایای بیمه تامین اجتماعی بیمه شده اصلی مانند مستمری ، دفترچه بیمه و ...  استفاده کنند .

5- این مقاله به علت اهمیت بیش از پیش آن ادامه خواهد یافت و موارد جدیدی ارائه خواهد گشت .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر