سبد کالا برای بازنشستگان تامین اجتماعی

 1-بک پی چیست ؟  Back Pay برای پرداخت معوقات به کار می رود . اگر تاریخ اجرای حکم را قبل از تاریخ جاری ثبت کنیم و تیک Back Pay فعال باشد از تاریخ اجرا تا تاریخ جاری معوقات حکم را حساب می کند و به عنوان معوقات در محاسبه حقوق و دستمزد لحاظ می کند. لذا اگر معوقات حکم های سال قبل محاسبه گردیده لزومی برای فعال سازی  تیک Back Pay در احکام سال قبل نمی باشد.


2- من بیمه حرف ومشاغل آزاد هستم با مدرک فنی حرفه ای !  حق بیمه ام را پرداخت نکرده ام و دیر شده است . چقدر جریمه به من تعلق می گیرد ؟ بیمه های خویش فرما هیچ کدام مشمول جریمه نمی شوند . در صورت عدم پرداخت در زمان مقرر ، قرارداد باطل شده و باید از ابتدا قرارداد امضاء نموده و معاینات پزشکی انجام دهید .


3- طبق قانون تامین اجتماعی کارفرما باید 4 درصد حق سختی کار را به تامین اجتماعی بپردازد ! اگر کارفرما 4 درصد را پرداخت نکرد چه باید کرد؟ اگر کارفرما 4 درصد را پرداخت نکرد خودتان می توانید پرداخت کنید و در هر صورت چه خودتان پرداخت کنید و چه نکنید از طرق شکایت در دادگاه می توانید ایشان را ملزم به پرداخت 4 درصد سختی کار کنید !


4- آیا به مستمری بگیران تامین اجتماعی سبد کالا تعلق می گیرد یا نه ؟ امسال صرفا در صورت وجود بودجه لازم به افراد تحت پوشش کمیته امداد ، سازمان بهزیستی و دیگر نیازمندان در 6 ماهه دوم سال سبد کالا پرداخت می گردد .


5- موارد زیادی پیش آمده است که به علت مصدومیت یا نقص عضو شخص ثالث دادگاه درصد تقصیر کارفرما رو مشخص  و دیه صادر کرده است .  سپس پشت سر آن تامین اجتماعی نیز از محل ماده ۶۶ از کارفرما ادعای خسارت می کند ! سوال من این است  که آیا تامین اجتماعی می تواند با توجه به این که زیاندیده رابطه کاری با کارفرما نداشته و شخص ثالث تلقی می شود این ادعا را داشته باشد ؟ ممنون می شوم به این سوال جواب بدید و اگر مستند یا ماده و هر چیز دیگری که بشود مستند ارائه داد برایمان بفرستید ؟ سازمان تامین اجتماعی وقتی وارد می شود که رابطه کارگر کارفرمایی وجود داشته باشد و البته کارگر ازکارافتاده کلی و در بعضی مواقع جزئی شده باشد و سازمان ملزم به پرداخت مستمری باشد . کارگری که برای کارفرمایی در کارگاه وی  کار می کند شخص ثالث تلقی نمی شود!


6- من با توجه به اینکه قبلنم خدمتتون عرض کردم 35 ساله هستم و مجرد و مغازه  دارم . الان  از این سه تا گزینه کدام را انتخاب کنم  و چرا ؟


  • بیمه خویش فرما کنم؟  مبالغ ان چقدر است و چند نوع است ؟ 
  • بیمه روستایی کنم که سالیانه است.. شرایطش  را دارم  و کارهای آن را انجام داده ام ؟
  • یا برم یه کارگاه  آشنایی پیدا کنم اسم من را هم رد کند؟ مبلغش چقدر می شود ؟ 

لطفا اگه کامل توضیح بدین با مبلغ و تفاوتهایش ؟ در این مورد بارها صحبت کرده ام و به نظر من بهتر است مطالب سایت را با جستجوی بیمه های روستائی و اختیاری و حرف و مشاغل آزاد بخوانید . بهترین گزینه ها از نظر من بیمه اجباری ، بعد بیمه خویش فرما و نهایتا بیمه روستائی است و ملاک من پوشش هایی که ارائه می گردد و میزان مستمری پرداختی است . البته مورد سوم خلاف قانون است و اگر تامین اجتماعی متوجه شود نه تنها سوابق تان حذف می گردد بلکه حق بیمه ای که داده اید نیز مسترد نمی گردد .


7-  اینجانب 18 ماه از سنوات خدمتی خود را همزمان در دو موسسه مشغول خدمت بودم ، در موسسه اولی بعنوان مشاور مدیر عامل که سقف حق بیمه را پرداخت نموده ام و در موسسه دیگر بعنوان مدیر روابط عمومی که به نسبت میزان دریافتی حق بیمه پرداخت نمو ده ام . سوالم این است با توجه به پرداخت حداکثری حق بیمه در موسسه اولی ، آیا پرداخت حق بیمه در موسسه دوم مستقلا به سنوات خدمتی ام اضافه می شود یا خیر؟ نه . کوچکترین اهمیتی نخواهد داشت و سوخت می گردد .


8- من تا 4 فروردین در مرخصی زایمان هستم 12 سال سابقه کار دارم .


  • کارفرما می تواند من را در مرخصی زایمان اخراج کند؟ اگر آری سنوات رو باید 2 برابر بدهد؟ قبلا طبق قانون کار نمی توانست که با رای دیوان عدالت اداری در حدود 2 ماه پیش حالا به راحتی می تواند !
  • اگر در مرخصی زایمان بنده را اخراج کرد آیا می توانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟ بله ! اگر سابقه مورد نیاز را داشته باشید می توانید !
  • اگر اخراج نکرد و فروردین به کار برگشتم حداقل چند ماه باید کارکرد داشته باشم که بتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟ اگر همان شرکت باشد و در اثتای قرارداد اخراج شوید همان 1 سال سابقه بیمه قبلی کافی است . البته 1 ماه سابقه بعد از مرخصی زایمان نیاز دارید . 

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر