مقصر تصادف با خودروی پارک شده

 1-در ادامه سلسله مطالبی که تصمیم گرفته ام در زمینه علل تصادفات رانندگی مطرح کنم این مقاله را ارائه می نمایم . امیدوارم این سری مقالات بتواند راهگشایی باشد تا از تصادفات رانندگی جلوگیری شود تا کار به بیمه و دیه و مسائلی از این قبیل نکشد و اگر خدای ناکرده تصادفی رخ داد بدانیم چه کار کنیم تا از آن به بعد دچار مشکلات کمتری گردیم . پس با ما در این مقاله همراه باشید .


2- آیا اگر تصادف کردیم و سپس با پلیس تماس گرفتیم ، باید خودروها را جابجا کنیم یا منتظر بمانیم تا پلیس بیاید ؟ اولین کاری که در هنگام تصادف باید انجام دهید این است که با پلیس 110 تماس گرفته شود و آدرس محل تصادف داده شود . بعد از تماس با 110 ، از نزدیکترین ایستگاه راهنمائی و رانندگی به محل تصادف ، کارشناس تصادفات که یکی از افسران راهنمائی و رانندگی است اعزام می گردد . بهترین کار این است که با موبایل تان از صحنه تصادف و از جهت های مختلف فیلم بگیرید و سپس خودرو را از سر راه کنار ببرید . تنها در صورتی این کار را انجام ندهید که یا حادثه جرحی و یا خدای نکرده فوتی اتفاق افتاده باشد و یا اینکه خودرویی از آن محل عبور نکند (البته حادثه جرحی بستگی به شدت حادثه دارد اگر آسیب ناچیز بود مشکلی ندارد و می توانید خودروها را تکان دهید) . اگر با خودرویتان راه خودروهای عبوری را بند بیاورید ، افسر راهنمائی و رانندگی قطعا هر دو طرف تصادف را جریمه می نماید .


3- اینجانب موتور خود را در کنار خیابان و به موازات یک خودروی پراید پارک نموده بودم . خودروی پژویی در حال عبور بود و با موتور من تصادف کرد و موتور را به روی پراید انداخت و در و گلگیر سمت راننده پراید آسیب دید . حالا مقصر بنده هستم یا راننده پژو ؟  در تصادف مابین وسیله نقلیه در حال حرکت و وسیله نقلیه ثابت ، همیشه وسیله نقلیه در حال حرکت مقصر است . حتی اگر وسیله نقلیه ثابت در جای نامناسب پارک کرده باشد .


4- اگر در حال حرکت با در باز خودرو تصادف کنیم مقصر کیست ؟ اگر در از قبل باز باشد مقصر خودرویی است که در حال حرکت است و اگر در یکدفعه باز شود در حالیکه خودروی مقابل در حال حرکت بوده است مقصر خودروی پارک شده است .


5- اینجانب خودروام را در کنار خیابان پارک کرده بودم . یک ماشین موازی با خودروی جلویی من پارک دوبل کرده بود . وقتی می خواستم از پارک بیرون بیایم در عقب خودروی من به سپر عقب ماشین ایشان برخورد کرد . خود ایشان پشت فرمان نشسته بود و ماشین ثابت بود ولی خلاف پارک کرده بود (درخیابانی کم عرض دوبله پارک کرذه بود) . حالا مقصر بنده هستم یا ایشان ؟ مقصر شما هستید . اولا ایشان پارک نکرده بودند بلکه در کنار خیابان توقف کرده بودند و البته کارشان اشتباه بوده است ، ولی چون ایشان ثابت بوده است و شما حرکت می کرده اید مقصر شما هستید .


6- راننده تریلی به علت نقص فنی در کنار جاده متوقف بوده است . نیمی از تریلی در آسفالت و نیمی در شانه خاکی قرار داشته است . در این حالت خودروی سواری عبوری از طرف گوشه جلو سمت راست با گوشه عقب و سمت چپ تریلی به شدت برخورد می کند . در این تصادف متاسفانه سرنشین های خودروی سواری به شدت مصدوم و روانه بیمارستان می شوند . حالا مقصر کیست ؟ طبق ماده 114 آئین نامه راهنمائی و رانندگی در صورت خرابی تریلی ، راننده آن باید خودرو را به طور کامل از محل عبور و مرور دیگر خودروها کنار ببرد و در صورتیکه نتواند این کار را انجام دهد باید با استفاده از علائم هشدار دهنده رانندگان دیگر را از توقف خود آگاه کند . درست است که کار راننده تریلی درست نبوده است اما مقصر در این تصادف راننده خودروی سواری عبوری است که در حال رانندگی ، به جلو توجه نداشته است .


7- راننده کمپرسی پارک شده در کنار خیابان در هنگام خروج از پارک و حرکت با دنده عقب از قسمت پشت با قسمت جلوی دوچرخه عبوری از کنار خیابان برخورد می کند و راکب و همراه دوچرخه سوار مجروح می گردند . مقصر تصادف کیست ؟ دنده عقب رفتن در آزادراه ها و بزرگراه ها و ورودی و خروجی آنها ممنوع می باشد . در راه های دیگر و به هنگام ضرورت حرکت با دنده عقب باید با احتیاط کامل و برای پرهیز از وقوع هرگونه حادثه و بسته شدن راه صورت پذیرد . در این حادثه راننده کمپرسی به علت بی احتیاطی و عدم توجه به عقب در هنگام حرکت با دنده عقب مقصر است .


8- کامیونت بنز خاور از چپ به راست خیابان در حال حرکت بوده و در محل تقاطع به سمت راست می پیچد . در هنگام پیچیدن با موتور سواری تصادف نموده و موتور سیکلت واژگون می گردد . راننده متوجه نشده و به حرکت خود ادامه می دهد و پس از طی چند ده متر توسط راننده ای دیگر متوجه تصادف شده و به محل تصادف بر می گردد و موتور سوار را به بیمارستان می رساند . با شرایط فوق ، مقصر کیست ؟ طبق ماده 134 آئین نامه راهنمائی و رانندگی برای گردش به راست باید خودرو را به منتهی الیه سمت راست منتقل نمود و سپس با احتیاط اقدام به گردش نمود . در این تصادف راننده کامیونت بنز خاور به علت نقض مقررات و گردش به راست نادرست مقصر می باشد .

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر