جریمه عدم بیمه کردن کارگر

 موسویان : سلام جناب آقاي نصر ! ايام رو تسليت عرض مي كنم !  پوزش مي خواهم كه مزاحم شدم . بنده نمايندگي بيمه دارم و شخصي طي ٦ سال اخير روزانه از ساعت ٩صبح تا ١ ظهر (روزي ٤ ساعت) و گاها هم كمتر در دفتر بنده همكاري مي كرد . چون اگر يه وقت من دفتر نبودم بيشتر وقتها مشتري ها باهام تماس مي گرفتند كه دفترت بسته است .  به درخواست ايشان (يك نسخه از درخواست را هنوز دارم) بنده ايشان رو طي اين سالها بيمه مشاغل آزاد كردم و تا پايان شهريور امسال هم برایش بيمه رد كردم كه برایش سابقه اي بماند .

در هر ماه كه حقوق هم پرداخت مي كردم ازش رسيدي با اين عنوان كه اينجانب ... فرزند ... در ... كار كردم و حقوق ماه ... رو براساس قانون كار گرفتم و هيچ ادعايي نسبت به اين موضوع ندارم ازش  مي گرفتم . ارديبهشت از تامين اجتماعي بازرس آمد و اسم ايشان را نوشت و بنده درجريان نبودم و چند روز پيش دوباره بازرس آمد كه من بودم و بنده را تامين اجتماعي خواست و رفتم آنجا و بنده را  از ارديبهشت تا الان جريمه كرد.

بنده براي اينكه تا پايان شهريور براي ايشان بيمه رد كرده بودم و براي اينكه بيشتر جريمه نشم و موضوع رو  حل كنم برای ايشان ترك كار زدم  و به ايشان گفتم واسه اينكه مشكل را حل كنم چند روزي دفتر نياید چون ممكن است  بازرس دوباره بياید تا بعدا اين موضوع را طوري حل كنيم .

ايشون برگشت بهم گفت كه چرا برایم ترك كار زدي و من حق و حقوقم را مي خواهم و رفت اداره كار برایم شكايت كرد. جناب نصر  اين شخصي را آوردم بها دادم و بهش كار يادم و دلسوزي هاي فراواني برایش انجام دادم و برایش ارزش قايل شدم رفته برام شكايت كرده است . ايشان نه كليد مغازه را بهم تحويل داده و نه اسناد و مدارك تعهد آوري كه داخل دفتر بود و بنده با اينكه ايشان سركار بياید مشكلي ندارم و فقط بايد تعهد بدهد كه زمان وروود و خروج را مراعات كند  . از جنابعالي تقاضا دارم بنده را راهنمايي بفرماييد چون نمي دانم شرايط به چه شكلي هست و بنده بايد چكاري انجام بدم ؟ خدا حفظتون كنه ؟!

نباید ایشان را بیمه مشاغل آزاد می کردید چون عملا به این معناست که ایشان خودش را بیمه کرده است و شما حق بیمه پرداخت نکرده اید و تامین اجتماعی متاسفانه شما را جریمه می کند و حق بیمه و جریمه اش را از شما می گیرد . بابت مواردی که ایشان نداده است مانند کلید یا مدارک اگر ایشان شکایت کرد و قصد بازگشت نداشت به دادگاه شکایت کنید . بهتر است ابتدا از طریق درگاه الکترونیک قضایی برای ایشان درخواست بفرستید تا به عنوان مدرک در دادگاه محسوب شود . بابت بیمه اش کاری نمی توانید بکنید . اگر رای بازگشت به کار گرفت بیمه حرف و مشاعلش را قطع کنید و بیمه اجباری برایش پرداخت کنید . 

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر