افت قیمت به علت تصادف خودرو از عقب

 Sahar : با سلام و احترام !  همسرم با خودروی صفر سراتوی ساخت داخل از پشت تصادف داشته که منجر به کمی فرو رفتگی در سپر ماشین و جمع شدن سینی عقب شده است . با مراجعه به بیمه شخص ثالث مبلغ 6 میلیون خسارت به زیاندیده پرداخت شده که ماشین را تعمیر کردند. بعد از یکماه تماس گرفتند و اعلام کردند که قصد فروش خودرو را دارند و ماشین به مبلغ 20 میلیون تومان دچار افت قیمت شده است لذا می خواهند به شورای حل اختلاف شکایت کنند مگر اینکه خودمان 20 میلیون را پرداخت کنیم . من عکس ماشین زیاندیده را (قبل از تعمیر) به صافکارم نشان دادم ایشان گفتند ماگزیمم یک میلیون با اصلش فرق کرده چون سپر افت قیمت ایجاد نمی کند و از روی سپر معلوم است که سینی نمی تواند آنچنان جمع شده باشد. با توجه به اینکه 2 عدد بسیار با هم متفاوت هستند، تحقیقاتی در اینترنت انجام دادیم که مشخص شد میزان افت قیمت برای تصادف از عقب ماشین 5% می باشد که با توجه به قیمت حدودی 200 میلیونی سراتو حدود 10 میلیون تومان می شود. زیاندیده فرمودند که خودتان هم ببرید قیمت بگیرید و مبلغ را من قبول دارم. با کارشناس بیمه شخص ثالثم مشاوره کردم ایشان فرمودند که مرجع تعیین خسارت باید کارشناس دادگستری باشد چون ارقام نمایشگاه های ماشین متغیر است و به زیان دیده بگویید که در شورای حل اختلاف شکایت کند. با توجه به وقت و زمانی که 2 طرف از دست می دهند و با توجه به تفاوت ارقامی که در بالا توضیح دادم ، بهترین کار از نظر شما چیست؟ آیا در زمان بررسی به شکایت قیمت ماشین به زمان تصادف محاسبه می شود یا زمان حکم ؟ در ضمن ماشین به نام من است ولی همسرم پشت فرمان بوده در زمان تصادفپیشاپیش از پاسختان بسیار ممنونم ؟

1.     به نظر من هم بهترین کار شکایت در هیات حل اختلاف است تا کارشناس در این زمینه تصمیم بگیرد . هر چند آنجا هم در بعضی مواقع کارشناسان نظرات عجیب و غریبی می دهند با این حال هم امکان قسطی کردن افت قیمت هست و هم امکان اعتراض به رای !

2.     در زمان بررسی قیمت ماشین به زمان تصادف محاسبه می شود . 

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

حقوق ازکارافتادگی 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر