دیه آسیب به ریه ها

 مهدی کریمی : با سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران ! بنده در تاریخ ۲۱.۶.۹۷ تصادف کردم . ۱۰ روز کما بودم . چون مشکل تنفس داشتم برایم لوله گذاشتند . ریه هایم له شده بود . حال پزشک قانونی ریه ها را نمی نویسد . برای سینه سمت راستم لوله گذاشتند ، برای تخلیه خونی که داخل ریه سمت راستم بود . ۴تا از دنده های سمت راست شکسته است . به سرم ضربه وارد شد و در اثر ضربه به قسمت اکسونی بافت مغزم آسیب رسیده است . چون لوله برایم گذاشتند حنجره ام هم دچار تنگی شد . ۲ بار هم عمل حنجره انجام دارم . حال می خواستم بدانم چند درصد دیه بهم تعلق می گیرد ؟! باتشکر  ؟

·         به این سادگی نمی توان نظر داد . باید پرونده شما را دید و معاینه کرد و نظر داد . اگر نظریه پزشکی قانونی را داشتید بهتر بود . با این حال موارد زیر را حدس می زنم :

·         بابت دنده ها در صورتی که هر دنده محیط بر قلب باشد 2.5 درصد دیه دارد معادل 6 میلیون و 750 هزار تومان و اگر محیط بر قلب نباشد 1 درصد دیه دارد معادل 2 میلیون و 700 هزار تومان

·         بابت ضربه به مغزتان بین 10 تا 15 درصد دیه در نظر گرفته می شود . به احتمال زیاد 15 درصد . هر درصد نیز 2 میلیون و 700 هزار تومان است .

·         بابت آسیب به بافت سینه بین 1 تا 2 درصد ارش در نظر گرفته می شود .

·         بابت آسیب به بافت حنجره به نظر من بین 3 تا 5 درصد ارش در نظر گرفته می شود.

جدیدتر قدیمی تر