شکایت از پیمانکار

 حسن پور : ضمن عرض سلام و عرض ارادت ! بدینوسیله مشکل کاری پیش آمده در رابطه با حق بیمه و پرداخت عیدی و سنوات و دیگر مزایای قانون کار را جهت مشاوره و راهنمایی خدمتتان معروض می دارم . اینجانب از سال 1384 در اداره مخابرات بصورت خودروی استیجاری مشغول به کار می باشم که تا سال 1386 بطور روزمزد بدون هیچگونه قرارداد و بدون بیمه کار می کردم .

از سال 1387 اداره مخابرات تصمیم بر این گرفت که کلیه خودروهای استیجاری خود را به پیمانکار بسپارد . لذا بعد از گزینش پیمانکار من و کلیه راننده های استان از طریق پیمانکار در نزد اداره مخابرات به کار رانندگی با خودروی شخصی خودمان با عنوان خودروی استیجاری مشغول کار شدیم . ( ضمنا اداره مخابرات هر ساله بعد از اتمام قرارداد یکساله پیمانکار ، با پیمانکار جدیدی قرارداد می بندد و ما حقوق خود را از پیمانکار جدید دریافت می کنیم) . پیمانکاران مربوطه هر ساله به صورت کتبی یا شفاهی با ما قرار می گذارند که در مقابل دریافت دستمزد روزانه و حق ماموریت معینی هر ماهه و فقط با پرداخت حق بیمه کار کنیم و از دیگر مزایا مثل عیدی و سنوات و مرخصی و دیگر مزایای قانون کار ما را محروم می کنند و جدیدا ً هم حق بیمه ما را فقط در روزهای کاری هر ماه یعنی با حذف روزهای پنج شنبه و جمعه که اداره مخابرات تعطیل می باشد پرداخت می کنند و ما را با مشکل مواجه می کنند .

لذا بدینوسیله از جنابعالی استدعا داریم برای ما روشن نمایید که آیا ما می توانیم با دادن دادخواست به اداره کار به حق و حقوق خودمان یعنی حق بیمه کامل و سنوات خدمت و مرخصی و عیدی پایان سال و دیگر مزایای قانون کار برسیم ؟ چون وقتی از پیمانکار حق و حقوق خود را مطالبه می کنیم ، وی می گوید که شما خودتان پیمانکار محسوب می شوید و حق هیچ گونه درخواستی مثل حق بیمه و عیدی و دیگر مزایای قانون کار را ندارید . و ما را تهدید به اخراج از کار می کند و اداره مخابرات نیز هیچگونه حمایتی از ما نمی کند . لطفا ما را راهنمایی بفرمایید قبلاً از زحمات شما سپاسگزاریم . با تقدیم احترام ؟!

پاسخ سوالات فوق به شرح زیر است :

1.     این موضوع تکراری است و بارها برای رانندگان بسیاری از ارگان ها به خصوص مخابرات اتفاق افتاده است . شما مشمول قانون کار محسوب می شود و تمامی مزایا اعم از حقوق و مزایای ثابت و سنوات و عیدی به شما تعلق می گیرد .

2.     بهتر است در این زمینه به صورت دست جمعی ابتدا به مخابران مراجعه کنید و اگر قبول نکردند مستقیما به اداره کار منطقه شکایت کنید .

3.     شما پیمانکار محسوب نمی شوید . شما در قبال وجه مشخصی زیر نظر یک کارفرما به حمل و نقل می پردازید . اگر مثلا به عنوان اسنپ  یا آژانس تاکسی خدمات به مخابرات می دادید پیمانکار می بودید نه در چنین حالت .

نظرات

در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق

شماره 09333644122 در پیام رسان های ایتا ، بله ، واتساپ و تلگرام به ما پیام دهید.

ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

آدرس سایت پذیرش و نوبت دهی اینترنتی دی کلینیک ابوریحان

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

مراحل دریافت هزینه عینک از تامین اجتماعی

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

محاسبه حقوق بازنشستگی با 15 سال سابقه

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر