تاریخ ابتلاء به بیماری منجر به ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی

 آقای صفری عزیز یه سوال در ماده ۷۵ برای کار افتادگی تاریخ شروع بیماری در نظر گرفته می‌شود یا تاریخ بهبودی کامل مثلا من دوپام نیاز به تعویض مفصل هیپ داشت سال ۹۳ پای چپم که خیلی بد ران سیاه شده بود جراحی کردم ولی با نظر پزشک گفت فعلا پای راست نیاز نداره به جراحی حالا یعنی سال ۴۰۲ به پزشک معالج مراجعه کردم گفتن باید تعویض هیپ لگن پای راست انجام شود. 

حالا من با یه پا که گفتن کارافتادگی بالای ۶۶درصد تعلق نمیگیرد اون زمان پیگیر نشدم ولی الان که وقت عمل جراحی بهم داده پزشک معالج بنده رو کارافتاده کلی اعلام نموده و گفته بعد از جراحی و استراحت در کمیسیون پزشکی شرکت کنید. سابقه بیمه هم حدود ۵سالی اجباری کارگری ریختن شرکت برام. آیا با توجه به اینکه در ماده ۷۵ ذکر شده بیمه شده در ۱۰سال قبل ۱سال حق بیمه در سال آخر هم سه ماه پرداخت حق بیمه داشته باشه بنده رو میتوانید کارافتاده کلی نموده تا بتوانم حداقل حقوق اداره کار به من پرداخت شود. با تقدیر و سپاس! ضمنا جراحی من برای سال آینده برج ۲و۳ انجام میشود. ممنون از سایت خوبتون که من هرشب شیفت شب کارم در ایام استراحت مطالعه میکنم و سوالات همه رو دقیق جواب میدین ممنون ایشالا خداوند خیرتان بدهد؟

البته فرمول مشخصی ندارد که بگوییم چه تاریخی را در نظر می‌گیرد معمولاً در چنین مواردی تاریخ عمل را در نظر می‌گیرد که تعویض مفصل انجام داده‌اید. اما اگر مدارک پزشکی‌تان نشان دهد که حتی قبل از عمل ر افتاده بوده‌اید و می‌بایست عمل انجام می‌دادید ممکن است آن را در نظر بگیرند. سابقه بیمه پردازی‌ تان خیلی مهم است و هر چه بیشتر باشد کمیسیون پزشکی دیدگاه مثبت تری به شما پیدا می کند و سعی می کند تاریخی را در نظر بگیرد که شرایط ماده 75 را احراز کنید. در غیر این صورت ممکن است براساس مدارک پزشکی تان تاریخ دیگری را در نظر بگیرد.


جدیدتر قدیمی تر