آیا تاخیر در پرداخت حق بیمه باعت نپرداختن بیمه بیکاری می شود؟

 

مسعود حلیمی صوفی: سلام! خلاصه وار می گویم.بنده از ۸/۹۸ در جایی مشغول بکار شدم تا ۴/۹۹ و کلا کارگاه جهت اختلاس پلمپ و تعطیل شدند.  قبل۳۰ روز گزارشم را دادم اما کارفرما نیست و دادخواست بهش ابلاغ بشه طبق الصاقی امروز جلسه اول گفتند: اولا باید ابلاغ بشه و ثانیا طبق دریافت سوابقم لیست بیمه برایم برج۱۰ و ۱۲ نود و هشت را ردکرده بوده که براساس بازرسی لیستم کامل میشه و تا ۲ نود و نه لیست دارم. حال برج ۳ نود و نه را گفتند باید رد بشه و چون کارفرمایی وجود ندارد آیا خودم می توانم برج ۳ را رد کنم تا بیمه بیکاری بگیرم. مگر براساس بازرسی تا زمانی اعلام ترک کار یا اخراج من جزء  پرسنل آنجا محسوب نمی شوم. لطفا راهنمایی کنید؟

پاسخ: الان مدتها از این موضوع گذشته است و شما باید درخواست پرداخت لیست بیمه را بدهید تا لیست حق بیمه آن ماهتان با جریمه پرداخت شود. طبیعتا باید لیست بیمه تمامی پرسنل را پرداخت کنید و فقط نمی توانید لیست بیمه خودتان را پرداخت کنید. ضمنا ممکن است شعبه برای چند ماه حق بیمه را برایتان حساب کند و صرفا همان یک ماه را در نظر نگیرد. در مجموع به نظرم حکم پرداخت حق بیمه توسط کارفرما از اداره کار بگیرید بهتر است و با همان حکم به بیمه مراجعه کنید و اجرائیه بگیرید و بعد از تائیدیه شعبه حق بیمه را پرداخت کنید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/