آیا تاخیر در پرداخت حق بیمه باعت نپرداختن بیمه بیکاری می شود؟

 

مسعود حلیمی صوفی: سلام! خلاصه وار می گویم.بنده از ۸/۹۸ در جایی مشغول بکار شدم تا ۴/۹۹ و کلا کارگاه جهت اختلاس پلمپ و تعطیل شدند.  قبل۳۰ روز گزارشم را دادم اما کارفرما نیست و دادخواست بهش ابلاغ بشه طبق الصاقی امروز جلسه اول گفتند: اولا باید ابلاغ بشه و ثانیا طبق دریافت سوابقم لیست بیمه برایم برج۱۰ و ۱۲ نود و هشت را ردکرده بوده که براساس بازرسی لیستم کامل میشه و تا ۲ نود و نه لیست دارم. حال برج ۳ نود و نه را گفتند باید رد بشه و چون کارفرمایی وجود ندارد آیا خودم می توانم برج ۳ را رد کنم تا بیمه بیکاری بگیرم. مگر براساس بازرسی تا زمانی اعلام ترک کار یا اخراج من جزء  پرسنل آنجا محسوب نمی شوم. لطفا راهنمایی کنید؟

پاسخ: الان مدتها از این موضوع گذشته است و شما باید درخواست پرداخت لیست بیمه را بدهید تا لیست حق بیمه آن ماهتان با جریمه پرداخت شود. طبیعتا باید لیست بیمه تمامی پرسنل را پرداخت کنید و فقط نمی توانید لیست بیمه خودتان را پرداخت کنید. ضمنا ممکن است شعبه برای چند ماه حق بیمه را برایتان حساب کند و صرفا همان یک ماه را در نظر نگیرد. در مجموع به نظرم حکم پرداخت حق بیمه توسط کارفرما از اداره کار بگیرید بهتر است و با همان حکم به بیمه مراجعه کنید و اجرائیه بگیرید و بعد از تائیدیه شعبه حق بیمه را پرداخت کنید.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر