روش افزایش حقوق بازنشستگی

 

sh: سلام خسته نباشید! من ۱۸ سال سابقه کار دارم و آخرین حقوقم ۴/۵ میلیون تا سال ۹۷ بود. به علت مراقبت از مادرم کار نکردم و امسال تصمیم گرفتم بیمه خوداختیاری بکنم خودمو که حداکثر حق بیمه خود اختیاری ۶۸۰ تومان می باشد منتها چون جایی که کار کردم برای همه پایه حقوق بیمه رد می کردند الان وقتی سوابقمو برای بازنشستگی چک می کنم و چون دارم حق بیمه اختیاری پرداخت می کنم در سوابق بازنشستگیم زده یک میلون حقوق که ماهی ۷۰۰ تومان اگر بخواهم ۲۰ سال بازشسته بشوم! آیا من اشتباه می کنم یا واقعا بعد ۲۰ سال زحمت حقوق بازشستگیم بخاطر بیمه اختیاری اینقدر پایین می آید. می شود راهنمایی کنید منو! متشکرم؟

پاسخ: اشکال در این است که شما می توانستید حق بیمه اختیاری تان را براساس میانگین یک سال حق بیمه سال آخر محاسبه کنید ولی چون حداقل حق بیمه را پرداخت نموده اید در نتیجه حق بیمه اختیاری تان کم می شود. البته باید این را هم بگویم که اگر می خواهید با 20 سال سابقه بازنشسته شوید حتی اگر تا حد 1 میلیون تومان حق بیمه تان را افزایش دهید باز هم چون سابقه تان کم است باز هم حقوق حداقلی را می گیرید. تنها راهتان افزایش سابقه تان تا حد 25 سال و یا 30 سال سابقه است و البته به صورت همزمان افزایش مبلغ حق بیمه

گروه مشاوره بیمه جو فعالیت خود را از سال 1396 با همکاری مشاوران بیمه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، تصادفات ، امور حقوقی و مالیاتی و بسیاری از حوزه های کاری دیگر شروع کرده است. به جرات می توانیم بگوییم در میان سایت هایت مشابه بهترین خدمات را ارائه می دهیم به گونه ایکه بدون کوچکترین هزینه ای به هزاران نفر مشاوره داده و با افتخار در آینده نیز مشاوره می دهیم. درآمد ما تنها از محل وکالت پرونده های اداره کار ، تامین اجتماعی ، دیه و ... بوده که خوشبختانه در این زمینه نیز موفق بوده ایم. اگر می خواهید از مشاوره رایگان تلفن ما بهره بگیرید و یا می خواهید پرونده تان را برای بررسی به ما دهید با شماره موبایل 09333644122 تماس بگیرید (غیر از شب ها) . اگر هم می خواهید می توانید از طریق فرم تماسبا ما مشکل تان را اعلام کنید. سرعت پاسخگویی ما بی نظیر است. امتحان کنید!