روش افزایش حقوق بازنشستگی

 

sh: سلام خسته نباشید! من ۱۸ سال سابقه کار دارم و آخرین حقوقم ۴/۵ میلیون تا سال ۹۷ بود. به علت مراقبت از مادرم کار نکردم و امسال تصمیم گرفتم بیمه خوداختیاری بکنم خودمو که حداکثر حق بیمه خود اختیاری ۶۸۰ تومان می باشد منتها چون جایی که کار کردم برای همه پایه حقوق بیمه رد می کردند الان وقتی سوابقمو برای بازنشستگی چک می کنم و چون دارم حق بیمه اختیاری پرداخت می کنم در سوابق بازنشستگیم زده یک میلون حقوق که ماهی ۷۰۰ تومان اگر بخواهم ۲۰ سال بازشسته بشوم! آیا من اشتباه می کنم یا واقعا بعد ۲۰ سال زحمت حقوق بازشستگیم بخاطر بیمه اختیاری اینقدر پایین می آید. می شود راهنمایی کنید منو! متشکرم؟

پاسخ: اشکال در این است که شما می توانستید حق بیمه اختیاری تان را براساس میانگین یک سال حق بیمه سال آخر محاسبه کنید ولی چون حداقل حق بیمه را پرداخت نموده اید در نتیجه حق بیمه اختیاری تان کم می شود. البته باید این را هم بگویم که اگر می خواهید با 20 سال سابقه بازنشسته شوید حتی اگر تا حد 1 میلیون تومان حق بیمه تان را افزایش دهید باز هم چون سابقه تان کم است باز هم حقوق حداقلی را می گیرید. تنها راهتان افزایش سابقه تان تا حد 25 سال و یا 30 سال سابقه است و البته به صورت همزمان افزایش مبلغ حق بیمه

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

حقوق ازکارافتادگی 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر