دیه پارگی رباط صلیبی و مینیسک

 

محمد خسروی: سلام! بنده تصادف کردم. در گزارش اول پزشک قانونی برای دادگاه این رو نوشت:

·         ناحیه ساییدگی ساعد چپ و کف دست چپ و کنار خارجی ران چپ و پشت زانوی چپ و کنار خارجی زانوی راست و ناحیه فوقانی ساق راست و کنار داخلی مچ پای چپ و کنار خارجی مچ پای چپ (هرکدام حارصه)

·         کبودی در حال جذب کنار خارجی ران چپ و کنار خارجی زانوی چپ و ناحیه فوقانی ساق چپ و ناحیه تحتانی ران چپ و پشت زانوی چپ و کنار داخلی مچ پای چپ و کنار خارجی ساق چپ

·         دو عدد ساییدگی مجزای ناحیه فوقانی ساق چپ و سه ناحیه ساییدگی مجزای جلوی زانوی چپ و دو عدد خراشیدگی مجزای ناحیه تحتانی ران چپ و چهار ناحیه خراشیدگی کنار خارجی ساق چپ (هر کدام حارصه)

·         تورم خفیف زانوی چپ و کنار داخلی مچ پای چپ و آسیب نسج نرم خفیف سمت چپ لگن و ساق و مچ پای چپ

·         پارگی کامل منیسک داخلی زانوی چپ !

دکتر پزشک قانونی با دیدن عکس های اولیه MRI  احتمال داد که رباط صلیبی بنده شاید پاره شده باشد. بنابراین رفتم عمل آرتوسکوپی منیسک انجام دادم و بخاطر اینکه منیسک من از دو طرف پاره شد دکتر مجبور شد مقداری از منیسک پای من رو در بیاورد و زیر عمل مشخص شد رباط صلیبی هم پاره هست که اونم عمل کردم. پزشک قانونی در گزارش دوم نوشت:صدمه زیر به گزارش اولیه اضافه می شود:

انجام عمل آرتروسکوپی زانوی چپ همراه با آسیب نسج اطراف محل عمل جراحی) سپس در گزارش نهایی نوشت صدمات التیام یافت و درمان خاتمه یافت. ضمنا ارش بند 4 گزارش اولیه به میزان (یک درصد) دیه کامل انسان و ارش بند 5 گزارش اولیه به میزان (چهار درصد) دیه کامل انسان و

·         ارش مربوط به عمل جراحی آرتروسکوپی زانوی چپ همراه با آسیب نسج اطراف محل عمل جراحی به میزان (3درصد) دیه کامل انسان تعیین می گردد.

1.     می خواستم بدانم دیه من براساس درصدی که فقط در گزارش نهایی زده محاسبه می شود یا گزارش اولیه هم باهاش محاسبه می شود؟

2.     به نظر شما آیا پارگی رباط صلیبی رو در گزارش لحاظ کردند یا اینکه فراموش کردند؟

3.     در گزارش نهایی پزشک قانونی ارش بند 5 گزارش اولیه یعنی ((((ارش منیسک)))) رو (4درصد)مشخص کرد آیا ارش منیسک جدا از دیه منیسک است؟ آیا بابت پارگی منیسک هم دیه ای به من تعلق می گیرد؟ پیشاپیش ممنونتون می شوم جوابم را بدهید؟

پاسخ: پاسخ به سوالات  فوق به شرح زیر است:

1.     دیه براساس مجموع هر دو گزارش محاسبه می شود.

2.     پارگی رباط صلیبی در نظریه پزشکی قانونی قید نشده است. حالا یا تشخیص نداده اند یا اطلاع نداشته اند.

3.     نه ! همان ارش حساب می شود. احتمالا کامل پاره نشده است چون پارگی کامل 8 درصد دیه کامل است.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر