دیه پارگی رباط صلیبی و مینیسک

 

محمد خسروی: سلام! بنده تصادف کردم. در گزارش اول پزشک قانونی برای دادگاه این رو نوشت:

·         ناحیه ساییدگی ساعد چپ و کف دست چپ و کنار خارجی ران چپ و پشت زانوی چپ و کنار خارجی زانوی راست و ناحیه فوقانی ساق راست و کنار داخلی مچ پای چپ و کنار خارجی مچ پای چپ (هرکدام حارصه)

·         کبودی در حال جذب کنار خارجی ران چپ و کنار خارجی زانوی چپ و ناحیه فوقانی ساق چپ و ناحیه تحتانی ران چپ و پشت زانوی چپ و کنار داخلی مچ پای چپ و کنار خارجی ساق چپ

·         دو عدد ساییدگی مجزای ناحیه فوقانی ساق چپ و سه ناحیه ساییدگی مجزای جلوی زانوی چپ و دو عدد خراشیدگی مجزای ناحیه تحتانی ران چپ و چهار ناحیه خراشیدگی کنار خارجی ساق چپ (هر کدام حارصه)

·         تورم خفیف زانوی چپ و کنار داخلی مچ پای چپ و آسیب نسج نرم خفیف سمت چپ لگن و ساق و مچ پای چپ

·         پارگی کامل منیسک داخلی زانوی چپ !

دکتر پزشک قانونی با دیدن عکس های اولیه MRI  احتمال داد که رباط صلیبی بنده شاید پاره شده باشد. بنابراین رفتم عمل آرتوسکوپی منیسک انجام دادم و بخاطر اینکه منیسک من از دو طرف پاره شد دکتر مجبور شد مقداری از منیسک پای من رو در بیاورد و زیر عمل مشخص شد رباط صلیبی هم پاره هست که اونم عمل کردم. پزشک قانونی در گزارش دوم نوشت:صدمه زیر به گزارش اولیه اضافه می شود:

انجام عمل آرتروسکوپی زانوی چپ همراه با آسیب نسج اطراف محل عمل جراحی) سپس در گزارش نهایی نوشت صدمات التیام یافت و درمان خاتمه یافت. ضمنا ارش بند 4 گزارش اولیه به میزان (یک درصد) دیه کامل انسان و ارش بند 5 گزارش اولیه به میزان (چهار درصد) دیه کامل انسان و

·         ارش مربوط به عمل جراحی آرتروسکوپی زانوی چپ همراه با آسیب نسج اطراف محل عمل جراحی به میزان (3درصد) دیه کامل انسان تعیین می گردد.

1.     می خواستم بدانم دیه من براساس درصدی که فقط در گزارش نهایی زده محاسبه می شود یا گزارش اولیه هم باهاش محاسبه می شود؟

2.     به نظر شما آیا پارگی رباط صلیبی رو در گزارش لحاظ کردند یا اینکه فراموش کردند؟

3.     در گزارش نهایی پزشک قانونی ارش بند 5 گزارش اولیه یعنی ((((ارش منیسک)))) رو (4درصد)مشخص کرد آیا ارش منیسک جدا از دیه منیسک است؟ آیا بابت پارگی منیسک هم دیه ای به من تعلق می گیرد؟ پیشاپیش ممنونتون می شوم جوابم را بدهید؟

پاسخ: پاسخ به سوالات  فوق به شرح زیر است:

1.     دیه براساس مجموع هر دو گزارش محاسبه می شود.

2.     پارگی رباط صلیبی در نظریه پزشکی قانونی قید نشده است. حالا یا تشخیص نداده اند یا اطلاع نداشته اند.

3.     نه ! همان ارش حساب می شود. احتمالا کامل پاره نشده است چون پارگی کامل 8 درصد دیه کامل است.

گروه مشاوره بیمه جو فعالیت خود را از سال 1396 با همکاری مشاوران بیمه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، تصادفات ، امور حقوقی و مالیاتی و بسیاری از حوزه های کاری دیگر شروع کرده است. به جرات می توانیم بگوییم در میان سایت هایت مشابه بهترین خدمات را ارائه می دهیم به گونه ایکه بدون کوچکترین هزینه ای به هزاران نفر مشاوره داده و با افتخار در آینده نیز مشاوره می دهیم. درآمد ما تنها از محل وکالت پرونده های اداره کار ، تامین اجتماعی ، دیه و ... بوده که خوشبختانه در این زمینه نیز موفق بوده ایم. اگر می خواهید از مشاوره رایگان تلفن ما بهره بگیرید و یا می خواهید پرونده تان را برای بررسی به ما دهید با شماره موبایل 09333644122 تماس بگیرید (غیر از شب ها) . اگر هم می خواهید می توانید از طریق فرم تماسبا ما مشکل تان را اعلام کنید. سرعت پاسخگویی ما بی نظیر است. امتحان کنید!