جریمه پیمانکار به علت عدم ارائه لیست بیمه

 

محمد خدایاری : با سلام و عرض ادب خدمت همه شما عزیزان! بنده قراردادهای پیمانکاری با شرکت ساختمان سازی داشتم که بعد از یکسال و نیم قرارداها رو به من دادند که برای پرداخت بیمه کارگران به بیمه مراجعه کرده و تسویه حساب کنم. با توجه به اینکه اگر الان به بیمه مراجعه کنم بابت دیرکرد جریمه می شوم آیا جریمه به عهده کارفرماست که دیر قراردادها رو به من دادند یا به عهده بنده است؟ راهکار قانونی چیست و الان چیکار باید بکنم که جریمه تعلق نگیرد یا کارفرما رو ملزم به پرداخت کنم؟ لازم به یادآوری است که هنوز هم در آن شرکت مشغولم و با اینکه از وقت اتمام قرارداد گذشته ولی همچنان کار تمام نشده است. ممنون می شوم راهنمایی کنید؟

پاسخ: حق بیمه قراردادهای پیمانکاری مقطوع است. یعنی درصدی از قرارداد باید به عنوان حق بیمه پرداخت شود. این درصد هم در زمانی حساب می شود که پرداختی به پیمانکار صورت می پذیرد و کارفرما موظف است قبل از پرداخت مبلغ مفاصا حساب تا آن مرحله را از کارفرما بگیرد. کار شما باعث شده است که کارگرانتان بیشتر ضرر کنند زیرا قطع لیست حق بیمه آنها تا به حال پرداخت نشده است و آنها بیمه نبوده اند (مگر از طریق دیگری بیمه بوده باشند). البته اگر لیست بیمه تان را از ماه اول پرداخت نکرده باشید شامل جریمه می شوید ولی می توانید لیست بیمه را هر ماه ارسال کرده و سپس در مرحله خاتمه قرارداد یا تحول موقت حق بیمه را پرداخت نمایید.

چون لیست بیمه، لیست کارگران شما است و تنها در صورت عدم ارائه لیست بیمه جریمه منی شوید این موضوع ربطی به کارفرما ندارد و قانون صرفا شما را مقصر می داند.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق منشی در سال 1400

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر