جریمه پیمانکار به علت عدم ارائه لیست بیمه

 

محمد خدایاری : با سلام و عرض ادب خدمت همه شما عزیزان! بنده قراردادهای پیمانکاری با شرکت ساختمان سازی داشتم که بعد از یکسال و نیم قرارداها رو به من دادند که برای پرداخت بیمه کارگران به بیمه مراجعه کرده و تسویه حساب کنم. با توجه به اینکه اگر الان به بیمه مراجعه کنم بابت دیرکرد جریمه می شوم آیا جریمه به عهده کارفرماست که دیر قراردادها رو به من دادند یا به عهده بنده است؟ راهکار قانونی چیست و الان چیکار باید بکنم که جریمه تعلق نگیرد یا کارفرما رو ملزم به پرداخت کنم؟ لازم به یادآوری است که هنوز هم در آن شرکت مشغولم و با اینکه از وقت اتمام قرارداد گذشته ولی همچنان کار تمام نشده است. ممنون می شوم راهنمایی کنید؟

پاسخ: حق بیمه قراردادهای پیمانکاری مقطوع است. یعنی درصدی از قرارداد باید به عنوان حق بیمه پرداخت شود. این درصد هم در زمانی حساب می شود که پرداختی به پیمانکار صورت می پذیرد و کارفرما موظف است قبل از پرداخت مبلغ مفاصا حساب تا آن مرحله را از کارفرما بگیرد. کار شما باعث شده است که کارگرانتان بیشتر ضرر کنند زیرا قطع لیست حق بیمه آنها تا به حال پرداخت نشده است و آنها بیمه نبوده اند (مگر از طریق دیگری بیمه بوده باشند). البته اگر لیست بیمه تان را از ماه اول پرداخت نکرده باشید شامل جریمه می شوید ولی می توانید لیست بیمه را هر ماه ارسال کرده و سپس در مرحله خاتمه قرارداد یا تحول موقت حق بیمه را پرداخت نمایید.

چون لیست بیمه، لیست کارگران شما است و تنها در صورت عدم ارائه لیست بیمه جریمه منی شوید این موضوع ربطی به کارفرما ندارد و قانون صرفا شما را مقصر می داند.

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر