ماده 27 قانون حمایت از معلولین

 

محمدرضا وطن خواه: سلام! با توجه به قانون 27 حمایت از معلولین و در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی، نحوه محاسبه کسر یک چهارم ساعات هفتگی از حقوق و با توجه اینکه بنده شغلی بصورت 24-48 مشغول می باشم چگونه است؟ لطفا راهنمایی بفرمایید؟

متن قانون به شرح زیر است:

ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت:

فصل نهم معیشت و حمایت‌های اداری و استخدامی

بانوان کارمند دارای همسر یا فرزند معلول به شرط نگهداری فرد دارای معلولیت در منزل با تأیید سازمان از تسهیلات مقرر در قانون راجع به خدمت نیمه ‌وقت بانوان مصوب دهم دی ماه سال ۶۲ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن با استفاده از حقوق و مزایای کامل بهره‌مند خواهند شد.

کارمندان مرد دارای همسر معلول یا دارای فرزند معلول تحت سرپرستی و فاقد مادر به شرط نگهداری فرد دارای معلولیت در منزل با تأیید سازمان بهزیستی با یک چهارم کسر ساعات کار هفتگی، از حقوق و مزایای کامل استفاده خواهند کرد.

ظاهرا باید تعداد شیفت هایتان در یک ماه محاسبه شود و یک چهارم آن حذف شود و حقوق و مزایای تان را کامل بگیرید. اما ان چیزی که عملا اتفاق می افتد این است که بسیاری از ارگان و وزارتخانه های این دستور را اجرا نمی کنند.

مشاوره رایگان تلفنی : سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل : سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید.

مشاوره رایگان از طریق تلگرام : شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد. شماره تلگرام ما 09333644122 است.

درخواست پیگیری پرونده توسط کارشناس : در صورتیکه نیاز دارید برای به نتیجه رسیدن پرونده تان از یک کارشناس استفاده کنید می توانید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام ما 09333644122 درخواست تان را مطرح نموده و مدارک تان را ارسال کنید.