حق بیمه کارگر ناشی از بازرسی تامین اجتماعی

 

سیدعلی بزرگی: با سلام! بنده از سال 80 در یک واحد تولیدی مشغول به کار هستم.کارگاه تا سال 85 لیست بیمه ارسال نمی کرده است و صرفا گزارش بازرسان تامین اجتماعی ملاک قرارگرفته است و اسم هرکس در گزارش نوشته شده برایش سابقه ایجاد شده است.منتهی در تعدادی از گزارشهای بازرسی قید شده که کارگران کارگاه 4 نفر در حال کار هستند و اسم دو نفر یا بعضا سه نفر را نوشته و اسم آن یک نفر یا دو نفر را ننوشته است و نوشته که از اعلام مشخصات خودداری کردند .در حالیکه  همیشه کارگران اسم خودشان را می گفتند.

بعد بیمه هم برای 4 نفر حق بیمه با جریمه دریافت کرده است ولی آن یکی دو نفری که اسمشان نوشته نشده است برایشان سابقه منظور نشده است، در واقع سازمان حق بیمه و جریمه های آن یکی دو نفر را از کارفرما ده سال قبل گرفته است ولی در قبال آن سابقه ایجاد نشده است. حال متوجه شدم که بین سالهای 80 و 81 و82 سوابقی برای بنده قید نشده است در حالیکه بنده مستمر دارم کار می کنم .حال چگونه می توان آن یکی دو نفری که نامشان نیست ثابت کنم که بنده هستم و سوابق برای بنده منظور گردد؟

پاسخ: تنها راهی که دارید شکایت از کارفرما و اثبات کارکردتان است. حق بیمه سال های فوق هم دیگر نمی توان به شما انتساب داد. این تنها راهی است که دارید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

بررسی سختی کار راننده لیفتراک

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر