شکایت از کارفرما برای حقوق آخرین ماه

 

سلام! مدت حدود ۲ سال در شرکتی بعنوان انباردار مشغول بکار شدم. اما قرارداد کاری معمول کارگر ساده با من منعقد شد و در لیست بیمه ارسالی شرکت هم عنوان شغلی بنده را کارگر منظور کرده اند. با توجه به حساسیت شغل و مسئولیت سنگین آن ، چند بار نسبت به این موضوع اعتراض کردم ولی پاسخ مناسبی دریافت نشد و فقط وعده و وعید می دادند.

با توجه به نوع شغل ، در ابتدای شروع بکار خود در این شرکت تولیدی ، مواردی را جهت بهبود شرایط کار و افزایش راندمان کاری عنوان نمودم و در ابتدا از طرح این موارد بسیار ابراز خرسندی نمودند و قول مساعد در جهت فراهم کردن شرایط را دادند.ولی متاسفانه در حد حرف بود . مواردی مانند بکارگیری افراد باتجربه در زمینه انبار داری و استفاده از تجهیزات ضروری کار صنعتی مانند لیفتراک و پالت و جک پالت جهت حمل و نقل محصولات و ...!

هیچکدام ازین موارد اجرایی نشد و کم کم طوری شد که بعد از یکسال با تمام برنامه های من مخالفت می شد.بعبارتی ، مدیریت شرکت می خواست آن طوری که خودش دوست دارد و سر در می آورد انبار رو بچرخاند و زیر بار خیلی از مسائل نمی رفت. در همین راستا ، پس از بوجود آمدن مشکلات فراوان و اعتراض من نسبت به شرایط موجود ، مدیریت شرکت برادر جوان خودش را که هیچگونه سابقه ای در زمینه انبارداری نداشت و اصلا به امور جاری شرکت هم واقف نبود را ، در یک حرکت غیر منتظره و بدون هماهنگی و مشورت ، بعنوان مدیر انبار منصوب کرد و بدین ترتیب رسما بنده را از مدیریت امور انبار نهی کرده و مثلا سرپرست انبار کردند!

در طول مدت حضور برادر ایشان با تمام برنامه های من مخالفت شد و حتی در زمینه جذب نیروی کار در انبار با من مشورت نمی شد و کارگر ساده را بجای کارگر فنی انبار استخدام کردند تا حقوق پایین تری پرداخت کنند و ...بهمین خاطر مشکلات متعددی در انبار بوجود آمد. از قبیل مغایرت در موجودی های انبار در برخی از محصولات که بعضا کسری و بعضی اقلام اضافه بودند و نیز مشکل ثبات نیروی انبار و ووووو.

بعد از بوجود آمدن این شرایط بنده استعفا دادم و بعد از حدود ۲ ماه از گذشت استعفا در سال جدید ۱۴۰۰ قطع همکاری کردم.برادر ایشان هم بعد از استعفای من دیگر شرکت نرفتند.حال بعد از گذشت ۴ ماه مدیریت شرکت اقدام به توقیف حقوق کارگری بنده کرده است و حقوق اسفند ۹۹ همراه با عیدی و پاداش و سنوات رو پرداخت نکرده است.

طی تماس های مکرر با واحد مالی ایشان گفتند که مدیر شرکت قصد دارند کسورات انبار رو به حساب بدهکاری من منظور کنند و از بستانکاری من کم کنند. یعنی شاید یک جورایی بدهکار هم بشوم. برای این موارد شاهد هم دارم.کارگر های قبلی که در انبار بودند شاهد این موضوع هستند و بر مطالب عنوان شده بنده صحه گذاری می کنند. لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه میتوانم حق خودم را بگیرم. آیا راه حلی هست ؟

پاسخ:

1.     شما به اداره کار بابت طلب هایتان از طریق سایت شکایت کنید. زیاد به حاشیه نپردازید و صرفا درخواست هاتان را بنویسید. به سادگی می توانید رای بگیرید.

2.     ایشان هم بابت موردی که فرمودید بایت بروند شورای حل اختلاف یا دادگاه شکایت کنند و اگر اثبات کنند می توانند از شما جریمه بگیرند. احتمالا کارشناس دادگستری در زمینه ادعاهای ایشان نظر می دهد.

3.     شکایت تان به اداره کار را بهتر است بدهید کسی بنویسید اگر خودتان وارد نیستید.

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه شکستگی بینی در سال 1400

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر