محاسبه دیه به نرخ 1400

 کاربری به نام امید در اینستاگرام از بنده خواسته اند که میزان دیه شان را مشخص کنم. دیه به علت حادثه رانندگی غیر عمدی به وجود آمده است. این دیه در نظریه پزشکی قانونی  به شرح زیر تعیین شده است که من مرحله مرحله مبلغ آن را بر اساس دیه سال ۱۴۰۰ محاسبه می کنم. 

 بند اول درصد دیه کامل بابت جراحت حارصه  یک درصد دیه کامل معادل چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ می شود. 

بند دوم نیم درصد دیه حارصه به علت خراشیدگی پهلواست  که این نیم درصد به نرخ سال ۱۴۰۰ معادل ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود. 

بند سوم ده درصد دیه کامل بابت آسیب دیدگی مهره های دوم و سوم که  بدون عارضه جوش خورده است. قبلاهم گفتم که دیه شکستگی ستون فقرات یک مهره باشد یا همه مهره ها باشد همواره ده درصد حساب میشه و این ۱۰ درصد به نرخ سال ۱۴۰۰ معادل ۴۸ میلیون تومان می‌شود. 

بند چهارم بابت هر آسیب که به ستون فقرات رسیده پنج و نیم درصد دیه تعیین شده که به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ معادل ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می شود. 

بابت بند پنجم، 8.5 درصد دیه تعیین شده که معادل ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ می شود. 

بابت بند ششم ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه تعلق می‌گیرد. 

بابت بند هفتم که سه مورد کبودی در بدن است ۴۵ صدم درصد دیه کامل تعیین شده است که به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ معادل دو میلیون و یکصد و شصت هزار تومان می شود. دقت داشته باشید که دیه اگر در سر و گردن باشه دو برابر دیه سایر قسمت‌های بدن محاسبه می شود. 

بابت سه بند بعدی در مجموع ۱۵ و نیم درصد دیه تعیین شده است که این مبلغ معادل ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر