محاسبه دیه به نرخ 1400

 کاربری به نام امید در اینستاگرام از بنده خواسته اند که میزان دیه شان را مشخص کنم. دیه به علت حادثه رانندگی غیر عمدی به وجود آمده است. این دیه در نظریه پزشکی قانونی  به شرح زیر تعیین شده است که من مرحله مرحله مبلغ آن را بر اساس دیه سال ۱۴۰۰ محاسبه می کنم. 

 بند اول درصد دیه کامل بابت جراحت حارصه  یک درصد دیه کامل معادل چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ می شود. 

بند دوم نیم درصد دیه حارصه به علت خراشیدگی پهلواست  که این نیم درصد به نرخ سال ۱۴۰۰ معادل ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود. 

بند سوم ده درصد دیه کامل بابت آسیب دیدگی مهره های دوم و سوم که  بدون عارضه جوش خورده است. قبلاهم گفتم که دیه شکستگی ستون فقرات یک مهره باشد یا همه مهره ها باشد همواره ده درصد حساب میشه و این ۱۰ درصد به نرخ سال ۱۴۰۰ معادل ۴۸ میلیون تومان می‌شود. 

بند چهارم بابت هر آسیب که به ستون فقرات رسیده پنج و نیم درصد دیه تعیین شده که به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ معادل ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می شود. 

بابت بند پنجم، 8.5 درصد دیه تعیین شده که معادل ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ می شود. 

بابت بند ششم ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دیه تعلق می‌گیرد. 

بابت بند هفتم که سه مورد کبودی در بدن است ۴۵ صدم درصد دیه کامل تعیین شده است که به نرخ دیه سال ۱۴۰۰ معادل دو میلیون و یکصد و شصت هزار تومان می شود. دقت داشته باشید که دیه اگر در سر و گردن باشه دو برابر دیه سایر قسمت‌های بدن محاسبه می شود. 

بابت سه بند بعدی در مجموع ۱۵ و نیم درصد دیه تعیین شده است که این مبلغ معادل ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰

قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر