کاربری به نام پارسیان در اینستاگرام از من پرسیده است که با یک موتور با یک خودرو تصادف کرده است و مقصر به صورت ۵۰ ۵۰ مشخص شده است. یعنی ایشان ۵۰ درصد مقصر حادثه بوده و طرف مقابل شان که یک خودرو بوده است نیز 50 درصد مقصر حادثه بوده است در این حالت چگونه باید دیه پرداخت شود؟

 درپاسخ به این دوستمون باید بگویم که ۵۰ درصد دیه که بهشون تعلق میگیره توسط بیمه شخص ثالث آن خودرو پرداخت می شود  و البته چون فرمودند که موتورشان بیمه ندارد ۵۰ درصد دیگر را نمی توانند از بیمه راکب موتور خودشان استفاده کنند چون بیمه ای ندارند. 

 امکان پرداخت دیه  به طرف مقابل را نیز ندارند و باید خودشان پرداخت کنند. میزان دیه ایشان را با توجه به نظریه پزشکی قانونی که نداشتند نتوانستم تشخیص بدهم چون طبق نظر دکتر نمی شود میزان دیه را مشخص کرد. 


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر