دیه شکستگی پاشنه پا

 دوستی به نام حسین در اینستاگرام از من پرسیدند که از بالابر افتادند پایین و پاشنه پایشان شکست است.  سوال شان این است که میزان دیه چه مقدار می‌شود و چگونه باید مراحل دریافت دیه را شروع کند؟ 

در پاسخ به این دوست عزیز اعلام می‌کنم که برای تعیین میزان دیه باید اول به کلانتری شکایت کنند. البته اگر شرکتشان بیمه مسئولیت دارد بهتر است ابتدا مستقیم به بیمه مسئولیت شرکت مراجعه کنند. 

اما بیمه مسئولیت شرکت یک مشکل دارد و آن این است که معمولاً پزشک معتمد بیمه دیه را کمتر تعیین می‌کند. اما اگر می خواهند در شرکت کار کند بهتر است از طریق بیمه مسئولیت اقدام کنند حتی اگر کمتر شود.  

اگر می خواهند به طور کامل دیه را دریافت کنند باید از طریق کلانتری شکایت کنند تا کلانتری پرونده را به پزشکی قانونی بفرستد و بعد از تعیین دیه توسط پزشکی قانونی پرونده در دادسرا و نهایتاً دادگاه بررسی شود و به کارفرما ابلاغ شود. اما در مورد میزان دیه، شکستگی پاشنه پا ۸ درصد دیه دارد که این ۸ درصد با نرخ دیه سال ۱۴۰۰ معادل ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود. 

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر