بررسی سختی کار راننده لیفتراک

 دوستی به نام انگلیسی در تلگرام از من سوال پرسیدند که آیا سختی کار به ایشان تعلق میگیرد یا نه در مورد وضعیت کار ایشون فرمودند که ۱۶ سال سابقه بیمه به عنوان راننده لیفتراک در یک شرکت و سوخت شرکت هم سوخت لیفتراک هم گازوئیل است پنج سال هم از جای دیگه سابقه دارند و در مجموع ۲۱ سال سابقه دارد و متولد سال ۵۵ هستند سوال ایشان اینه که آیا سختی کار به ایشان تعلق میگیرد یا نه و اگر تعلق می گیرد در چه سالی میتوانند بازنشست شود؟

در پاسخ به این دوست عزیز من باید بگویم که بررسی مشاغل سختی کار دو گروه داره: گروه الف و گروه ب!  در هر صورت تعلق میگیره و نیازی به تایید اداره کار نیست و تامین اجتماعی قبول میکنه!  ام راننده لیفتراک جزو گروه ب نمیشه و گروه الف است. گروه شغل ها یی که باید تایید اداره کار را داشته باشد و برای رانندگی لیفتراک هم باید ایشان درخواست به اداره کار بدهد تا مشاغل سخت و زیان‌آور ایشان مورد بررسی قرار گیرد. 

با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارم به نظر من سختی کار به ایشان تعلق میگیره و در صورتی که حق بیمه مربوط هم توسط کارفرما پرداخت بشه به ازای هر یک سال معادل یک سال و نیم محاسبه میشه یعنی ۱۶ سال معادل ۲۴ سال سابقه میشه که با ۵ سالی که دارم ۲۹ سال سابقه میشه. اما دو تا مشکل برایشان به وجود می‌آید اول اینکه ایشون باید حداقل پنجاه سال سن داشته باشه بنابراین تا سال ۱۴۰۵ می‌تواند بازنشسته شود دوما حداقل باید ۳۰ سال سابقه داشته باشد. بنابراین یک سال سابقه دیگر نیاز دارد. جهت اینکه سابقه و به‌ خصوص شرط سنی اینه که ایشون ۵ سال پیش رو در شغل دیگری بوده است. وقتی پنج شغل دیگری هم داشته باشند باید شرط سنی رعایت بشه که اونم حداقل داشتن ۵۰ سال 30 سال سابقه است.


 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر