بررسی سختی کار راننده لیفتراک

 دوستی به نام انگلیسی در تلگرام از من سوال پرسیدند که آیا سختی کار به ایشان تعلق میگیرد یا نه در مورد وضعیت کار ایشون فرمودند که ۱۶ سال سابقه بیمه به عنوان راننده لیفتراک در یک شرکت و سوخت شرکت هم سوخت لیفتراک هم گازوئیل است پنج سال هم از جای دیگه سابقه دارند و در مجموع ۲۱ سال سابقه دارد و متولد سال ۵۵ هستند سوال ایشان اینه که آیا سختی کار به ایشان تعلق میگیرد یا نه و اگر تعلق می گیرد در چه سالی میتوانند بازنشست شود؟

در پاسخ به این دوست عزیز من باید بگویم که بررسی مشاغل سختی کار دو گروه داره: گروه الف و گروه ب!  در هر صورت تعلق میگیره و نیازی به تایید اداره کار نیست و تامین اجتماعی قبول میکنه!  ام راننده لیفتراک جزو گروه ب نمیشه و گروه الف است. گروه شغل ها یی که باید تایید اداره کار را داشته باشد و برای رانندگی لیفتراک هم باید ایشان درخواست به اداره کار بدهد تا مشاغل سخت و زیان‌آور ایشان مورد بررسی قرار گیرد. 

با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارم به نظر من سختی کار به ایشان تعلق میگیره و در صورتی که حق بیمه مربوط هم توسط کارفرما پرداخت بشه به ازای هر یک سال معادل یک سال و نیم محاسبه میشه یعنی ۱۶ سال معادل ۲۴ سال سابقه میشه که با ۵ سالی که دارم ۲۹ سال سابقه میشه. اما دو تا مشکل برایشان به وجود می‌آید اول اینکه ایشون باید حداقل پنجاه سال سن داشته باشه بنابراین تا سال ۱۴۰۵ می‌تواند بازنشسته شود دوما حداقل باید ۳۰ سال سابقه داشته باشد. بنابراین یک سال سابقه دیگر نیاز دارد. جهت اینکه سابقه و به‌ خصوص شرط سنی اینه که ایشون ۵ سال پیش رو در شغل دیگری بوده است. وقتی پنج شغل دیگری هم داشته باشند باید شرط سنی رعایت بشه که اونم حداقل داشتن ۵۰ سال 30 سال سابقه است.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

شما از حمایت درمانی برخوردار نمی باشید یعنی چه؟

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر