شکایت از دانشگاه علوم پزشکی به عدالت اداری

 سلام! چندتا سوال خدمت شما داشتم. شرح واقعه: بنده پرستار پیمانی در بیمارستان دولتی در کرمانشاه هستم، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه کلیه پرسنل را موظف میداند که در صورت نیاز تا ۸۰ ساعت اضافه کار اجباری داشته باشند و چندین بار مسئولین این مطلب رو بیان کردن و اعتراض ما رو نپذیرفتند. از طرفی هم در حال حاضر در برنامه کاری ما هر ماه تعدادی شیفت آنکالی مشخص می کنند که باید در دسترس باشیم اما هیچ حق آنکالی برای آن در نظر گرفته نشده و تنها در صورتی که فراخوان شویم ساعت شیفت محاسبه می شود.

اخیرا هم به علت کمبود نیرو علاوه بر شیفتهای آنکالی در سایر روزهایی که حتی آنکال هم نیستیم ما رو به دلخواه فراخوان میکنن و گاها تهدید میکنند که در صورت عدم حضور غیبت حساب میشود. 

۱. آیا حق دارند ۸۰ ساعت اضافه کار اجباری برای ما تعیین کنند؟

۲. بنده هرچه گشتم هیچ قانونی برای آنکالی پرستاران پیدا نکردم و قانون آنکالی صرقا برای پزشکان تعریف شده است، لذا آیا تعیین شیفت آنکالی برای پرستاران قانونی است؟

۳. آیا می توانند ما را مجبور به حضور در خارج از برنامه کاری و بلکه حتی آنکالی به علت کمبود نیرو کنند و در صورت نرفتن ما غیبت رد کنند؟

۴. ممکن است که در صورت به نتیجه نرسیدن اعتراضات اقدام به شکایت کنیم آیا شما می توانید به ما کمک کنید؟ هزینه حدودی آن چقدر خواهد بود؟

۵. با توجه به تجربه شما حدودا چه مدت تا رسیدن شکایت به نتیجه وقت لازم است؟

سوال بالا را دوست عزیزی از طریق تلگرام برای من ارسال کرده است ومن  سعی می کنم به صورت خلاصه پاسخی به سوالات فوق بدهم. در پاسخ به سوال اول اینکه اضافه کار اجباری قانونی نیست هر چند به یک رویه در اکثر بیمارستانهای دولتی تعیین شده است ولی معمولاً اگر از طریق بیمارستان نتوانید به نتیجه برسید بهتر از طریق دانشگاه علوم پزشکی اقدام کنید.در مورد سوال دوم بله هیچ قانون آنکالی برای پرستاران یا دیگر کادر درمان وجود نداره و آنکالی صرفاً برای پزشکان تعریف شده است و البته آنها حق آنلکالی هم می‌گیرند بنابراین بیمارستان نمی تواند شما را به آنکالی مجبور کند هرچند این هم رویه‌ای است که جدیداً در بعضی از بیمارستان‌های دولتی مد شده است ولی هر نوع آنکالی باید با حق آنکالی حداقل همراه باشد و البته اجباری هم نیست. 

در مورد سوال سوم گفتند نمی توانند شما را مجبور کنند و حق غیبت کردن ندارد و شما می توانید از طریق دانشگاه و اگر به نتیجه نرسید از طریق دیوان عدالت اداری شکایت کنید. در مورد سوال چهارم بله من می توانم کمکتان کند و شکایت تان را به صورت فردی و یا گروهی از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کنم هرچه شکایت معمولاً باید فردی باشد. هزینه حدودی تا به نتیجه رسیدن معمولاً من کمتر از ۸ میلیون تومان دریافت نمی کنم ولی حالا این مورد خاصراو میشه کمتر هم دریافت کرد. در مورد سوال آخرتون می توانم با ضرص قاطع بگم که به نتیجه می توان رسید چون کاملا واضحه که اقدام خلاف قانون انجام میشه و دیوان معمولاً رای مثبت در این زمینه می دهد.  معمولاً ۶ ماه زمان می بره  از زمان ثبت دادخواست که بتوانیم به رای مورد نظر برسید.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر