شکایت از شعبه تامین اجتماعی به دویان عدالت اداری

 سلام خسته نباشید! من در دهیاری روستای امامزاده هاشم از تاریخ ۱۳۹۱/۱۲/۱۵شروع به کار به عنوان متصدی امور دفتری کردم و در پایان اسفند ۱۳۹۸ دهیاری با نامه ی رسمی بهم گفتن که دیگه احتیاجی به نیرو ندارند. در این سالها دهیاری منو بیمه نکرد. فقط سال ۹۸ بیمه ی منو رد کرده است. البته همونم ۱۰ ماه رو داده!  لازم به ذکر هست که من از سال ۹۴ تا فروردین ۹۸ که دهیاری بیمه ی منو بعدش پرداخت کرد خودم به صورت مشاغل آزاد پرداخت کردم و وقتی منو بیرون کردند رفتم اداره کار شکایت کردم و محکوم شدند که تمامی سالهایی که کار کردم رو پرداخت کنند و نامه زدند به بیمه تامین اجتماعی مربوطه که اداره بیمه بهم میگه مدارک هایی که داری برای ما کافی نیست مثل قراردادها و چک های وصول حقوق که من فتوکپی شو داشتم و باید پرونده شما فرستاده بشه برای دیوان عدالت کشور ت اما بتونیم از دهیاری حق بیمه  شما رو بگیریم! 

 می  خواستم بپرسم واقعا باید بفرستند برای دیوان  و به مدت دو سال طول میکشه تا جواب بیاد؟  آیا سالهایی که آزاد پرداخت کردم الان برم حذف سابقه کنم؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید؟


در پاسخ به دوست عزیزی که در تلگرامی سوال را مطرح کرده است باید بگویم که موضوع منتفی است. پرونده را هیچ وقت تامین اجتماعی به دیوان عدالت اداری نمی‌فرستد. دیوان عدالت اداری  سازمانی است که به شکایت افراد از ارگانهای دولتی رسیدگی می کند و نه شکایت ارگانهای دولتی علیه افراد یا دیگر اداره‌های دولتی. بنابراین اگر تامین اجتماعی سابقه بیمه تان را احراز نکرد می توانید به دیوان شکایت کنید از تامین اجتماعی تا رای قطعی شود در غیر این صورت اصلاً نیازی به شکایت نیست. سوالی که فرمودید مبهم است! اگر تامین اجتماعی رای شما را قبول ندارد شما باید از تامین اجتماعی به دیوان شکایت کنید و بعد از اینکه جواب از دیوان بیاید رای شما ۱۰۰ درصد قطعی میشودد و شعبه بیمه  باید حق بیمه را از دهیاری مربوطه وصول نماید.

در پاسخ به قسمت دوم سوال تان که آیا سابقه بنده حذف می شود؟  نه شما هر حق بیمه‌ای که پرداخت کردید حتی اگر با حق‌ بیمه دیگه ای هم‌پوشانی داشته باشه یعنی از طرف دهیاری برای شما حق بیمه پرداخت شود و خودتان هم به صورت شخصی حق بیمه تان را پرداخت کنید هر دو حق بیمه برایتان باقی می‌ماند هرچند پرداخت حق بیمه در یک زمان از دو مکان یا از طرف دو شخص هیچ توجیهی ندارد و سود خاصی هم ندارد .


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر