بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی

 دوستی در تلگرام از من پرسیدند که ۴۲ سال سن دارند و تحت تکفل پدرشان می باشد و هیچ نوع سابقه بیمه ندارد. ایشان درخواست خواهند داشت که بیمه تامین اجتماعی از نوع بیمه حرف و مشاغل آزاد بشوند و بیمه ۱۸ درصد پرداخت کنند .سوالشون اینه که اگر نتوانند حق بیمه را پرداخت کند آیا میتوانند دوباره به بیمه پدرشان بازگردنئ و آیا مبالغ پرداختی را می‌توانند مسترد کند و چند سال سابقه باید داشته باشند تا بتوانند بازنشسته شود؟ 

در پاسخ به این دوست عزیزمون باید بگویم که اگر نتوانند پرداخت کنند می‌توانند به بیمه پدرشون برگردند ولی مبالغ پرداختی شون رو نمیتونن پس بگیرد و همچنین برای بازنشستگی باید حداقل ۵۵ سال سن داشته باشد و ۲۰ سال سابقه که بتواند حداقل حقوق را بگیرند. اگر ۲۰ سال سابقه را در سن ۵۵ سالگی نداشته باشند متناسب با سالهای پرداخت حق بیمه حقوق می‌گیرند که ممکن است حقوقشان بسیار کمتر شود. 

نظر من اینه که اگه میخواهید ازدواج کنید و شرایط ازدواجتون محتمل می دونید حق بیمه پرداخت کنید چون حقوق مستمری میتونید بگیرید اما اگه نمی خواهید ازدواج کنید احتمالا بعد از پدرتون می‌تواند مستمری ایشون رو دریافت کنید. حالا مبلغی کمتر میشه چون شرایط برای مستمری بازماندگان هم به مرور کمی داره سخت تر میشه ولی اگه نمی خواهید ازدواج کنی یا شرایط ازدواج را ندارید به نظر من نمیخواد و همون بیمه عمر کفایت میکنه.


در صورتیکه می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید و یا با ما در زمینه بیمه مشاوره نمایید می توانید از طریق لینک زیر در پیام رسان ایتا با ما تماس بگیرید. ما پرونده شما را در سریعترین زمان ممکن انجام می دهیم و در پایان کار و به نتیجه رسیدن پرونده با ارزان ترین مبلغ ممکن از شما هزینه دریافت می کنیم. در صورت به نتیجه نرسیدن پولی نمی گیریم. بنابراین با خیال راحت پرونده تان را به ما بسپارید.

پست‌های معروف از این وبلاگ

حقوق بازنشستگی بیمه روستاییان و عشایر چقدر است ؟

بیماری هایی که شامل ازکارافتادگی می شود؟

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پایه حقوق وزارت کار برای دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال 1401 چقدر است ؟

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

مبلغ کمک هزینه عینک در سال 1401

حقوق ازکارافتادگی 1400

پیگیری اینترنتی ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در سال 1401

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر