بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی

 دوستی در تلگرام از من پرسیدند که ۴۲ سال سن دارند و تحت تکفل پدرشان می باشد و هیچ نوع سابقه بیمه ندارد. ایشان درخواست خواهند داشت که بیمه تامین اجتماعی از نوع بیمه حرف و مشاغل آزاد بشوند و بیمه ۱۸ درصد پرداخت کنند .سوالشون اینه که اگر نتوانند حق بیمه را پرداخت کند آیا میتوانند دوباره به بیمه پدرشان بازگردنئ و آیا مبالغ پرداختی را می‌توانند مسترد کند و چند سال سابقه باید داشته باشند تا بتوانند بازنشسته شود؟ 

در پاسخ به این دوست عزیزمون باید بگویم که اگر نتوانند پرداخت کنند می‌توانند به بیمه پدرشون برگردند ولی مبالغ پرداختی شون رو نمیتونن پس بگیرد و همچنین برای بازنشستگی باید حداقل ۵۵ سال سن داشته باشد و ۲۰ سال سابقه که بتواند حداقل حقوق را بگیرند. اگر ۲۰ سال سابقه را در سن ۵۵ سالگی نداشته باشند متناسب با سالهای پرداخت حق بیمه حقوق می‌گیرند که ممکن است حقوقشان بسیار کمتر شود. 

نظر من اینه که اگه میخواهید ازدواج کنید و شرایط ازدواجتون محتمل می دونید حق بیمه پرداخت کنید چون حقوق مستمری میتونید بگیرید اما اگه نمی خواهید ازدواج کنید احتمالا بعد از پدرتون می‌تواند مستمری ایشون رو دریافت کنید. حالا مبلغی کمتر میشه چون شرایط برای مستمری بازماندگان هم به مرور کمی داره سخت تر میشه ولی اگه نمی خواهید ازدواج کنی یا شرایط ازدواج را ندارید به نظر من نمیخواد و همون بیمه عمر کفایت میکنه.


قبول وکالت پرونده های شما:

تنظیم دادخواست، شکوائیه، لایحه دفاعیه و اظهارنامه برای هیات های موضوع قانون کار، دیوان عدالت اداری ، شورای حل اختلاف و مراجع قضایی و تنظیم قراردادهای کاری. پیگیری پرونده های تامین اجتماعی مانند بیمه بیکاری، احراز سوابق بیمه ای، احراز شرایط بازنشستگی، مستمری بازنشستگی، حق بیمه قراردادهای پیمانی و گرفتن مفاصاحساب بیمه ای، شرکت در هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات سازمان. پیگیری پرونده های کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص، حل اختلاف اداره کار و دیوان عدالت اداری. پیگیری پرونده های مرتبط با دیه در پزشکی قانونی و دیگر مراجع قضایی . در صورتیکه می خواهید پرونده تان را به ما بسپارید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید

مشاوره رایگان تلفنی :

سایت بیمه جو مفتخر است با همکاری کارشناسان باتجربه امکان مشاوره رایگان تلفنی را در طول هفته فراهم سازد. در صورتیکه می خواهید با کارشناسان مرتبط مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید با شماره تماس 09333644122 تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان از طریق ایمیل :

سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط ارائه می گردد و یک نسخه از آن هم در سایت به نمایش در می آید . اگر مجددا سوال داشتید باز هم از طریق سایت سوالتان را بپرسید و ایمیل نزنید . به ایمیل ها پاسخی داده نمی شود . برای مشاوره رایگان با کارشناس کلیک کنید

مشاوره رایگان از طریق تلگرام :

شما می توانید از طریق پیام رسان تلگرام سوالتان را مطرح نمایید. سعی کنید سوالتان را کامل و دقیق بپرسید و نیازی به گرفتن اجازه و یا سلام و علیک نیست. به سوال شما در سریعترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.بر روی لینک تلگرام کلیک کنید.

پاسخگویی از طریق صفحه اینستاگرام:

شما می توانید از طریق فالو کردن صفحه اینستاگرام بیمه جو سوالتان را مطرح نمایید. در اوقات فراغت جواب سوال شما را می دهم و بهتر است در دایرکت سوالتان را بپرسید. بر روی لینک زیر کلیک کنید و صفحه ما را فالو کنید:

https://www.instagram.com/bimego.ir/


پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

حقوق منشی در سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

مقصر تصادف در هنگام باز کردن درب خودرو

محاسبه دیه پارگی رباط قدامی به نرخ 1400

محاسبه دیه خونریزی مغزی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر