سن بازنشستگی در نانوایی

 دوستی به نام داوود احمدی از اراک از من سوال پرسیده است  که در نانوایی کار می کند و ۲۵ سال سابقه کار دارند. آیا می توانند با این ۲۵ سال سابقه بازنشسته بشوند؟ 

در پاسخ به این دوست عزیزمون باید بگویم که در مشاغل سخت و زیان آور با ۲۰ سال سابقه متوالی می‌توانند بازنشسته شوند. حالا کدام شغل در نانوایی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور است؟ 

تنها شغل شاطری یعنی اگه ایشون شاطر باشد می‌توانند با ۲۰ سال پرداخت متوالی حق بیمه یا ۲۵ سال پرداخت متناوب بازنشسته بشوند. پرداخت متناوب به این معنا که هیچ شغلی غیر از شاطری نداشته باشد ولی در دوره‌های زمانی مختلف حق بیمه شان پرداخت شده باشد. 

اما اگر نه متوالی باشد و نه متناوب در اینصورت به ازای هر سال شغل شاطری یک سال و نیم حق بیمه براشون محاسبه میشه. توجه داشته باشید که در این صورت شرایط سنی باید داشته باشد یعنی حداقل ۵۰ سال سن رو با ۳۰ سال سابقه محاسبه شده باید داشته باشد وگرنه نمی توانند بازنشسته بشوند. 

 در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید یا می خواهید وکالت پرونده تان را به ما بسپارید از طریق شماره واتساپ 09333644122 برای ما پیام متنی یا صوتی بگذارید . با شماره اعلام شده تماس نگیرید زیرا به علت زیادی تماس ها متاسفانه امکان پاسخگویی نداریم. قول می دهیم در سریعترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهیم.

پست‌های معروف از این وبلاگ

پرداخت هزینه عینک توسط تامین اجتماعی

پیگیری کد رهگیری مشاغل سخت و زیان آور با استفاده از شماره ملی

محاسبه دیه قطع بند انگشت به نرخ سال 1400

هدیه تولد نوزاد تامین اجتماعی در سال 1400

دیه شکستگی بینی در سال 1400

حقوق منشی در سال 1400

محاسبه دیه پارگی رباط صلیبی

حقوق ازکارافتادگی 1400

محاسبه دیه شکستگی انگشتان پا

دیه پارگی تاندون

دسته بندی موضوعات

نمایش بیشتر